Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Policie v Eritreji zatkla 30 letničních křesťanů

Ze světa

Policie v Eritreji zatkla 30 letničních křesťanů

ČTK / 28. 5. 2019 15:09

Eritrejská policie zdržela více než 30 křesťanů, příslušníků takzvané letniční církve. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC, který se odvolává na sdělení londýnské organizace hájící náboženskou svobodu Release Eritrea. Místní úřady v zemi povolují jen určité církve, příslušníky ostatních dlouhodobě pronásledují.

Domácí zpravodajství

Zdanění církevních restitucí bude na ÚS řešit soudce Jirsa

ČTK / 28. 5. 2019 15:00

Zdanění církevních restitucí bude na ÚS řešit soudce Jirsa Ústavní soud obdržel senátorský návrh směřující proti zdanění finančních náhrad za majetek nevydaný v církevních restitucích. Jako soudce zpravodaj se jím bude zabývat Jaromír Jirsa, zjistila dnes ČTK z přehledu plenárních věcí na webu soudu. Pod návrh se podepsaly více než čtyři desítky senátorů z KDU-ČSL, ODS i dalších klubů. Žádají přednostní projednání návrhu.

Domácí zpravodajství

Konference Církve bratrské projednala život církve. Věnovali se i pastoraci mongolských křesťanů

Cb, red. / 27. 5. 2019 0:30

Konference Církve bratrské projednala život církve. Věnovali se i pastoraci mongolských křesťanů Ve dnech 17. a 18. května proběhla jako každý květen výroční konference Církve bratrské. Šlo o konferenci zemskou; společná konference se zastoupením slovenské části církve se bude konat v listopadu.

Domácí zpravodajství

Kůrovcová kalamita ohrožuje financování katolické církve. Bilanci vylepšují nemovitosti a pozemky

ČTK / 27. 5. 2019 0:14

Kůrovcová kalamita ohrožuje financování katolické církve. Bilanci vylepšují nemovitosti a pozemky Tradiční investice do zemědělství a lesnictví v Královéhradecké diecézi doplňují investice do nemovitostí a developerské projekty. Naplánovanému udržitelnému zemědělství škodí v poslední době kůrovec, cena dřeva před kalamitou byla podle zástupců diecéze třikrát vyšší, než za jakou ho tamní diecézní lesy mohou prodávat dnes. Zástupci diecéze to řekli novinářům.

Ze světa

V neděli se má v polských kostelích číst omluva biskupů

ČTK / 25. 5. 2019 23:11

V neděli se má v polských kostelích číst omluva biskupů V neděli mají faráři v katolických kostelích v Polsku přečíst dopis biskupů věřícím, ve kterém se preláti omlouvají, že neudělali dost pro to, aby zabránili sexuálnímu zneužívání dětí a mladistvých duchovními.

Článek měsíce

Kázání o velrybě (a trošku o Grétě)

Martin C. Putna / 27. 10. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
74%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
3%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
15%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
8%
 
(Počet hlasů celkem: 108)