Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Synagoga ve Velkém Meziříčí možná přestane sloužit jako tržnice

Domácí zpravodajství

Synagoga ve Velkém Meziříčí možná přestane sloužit jako tržnice

ČTK / 1. 6. 2019 18:22

Velké Meziříčí by mohlo od brněnské židovské obce převzít Novou synagogu. Musí připravit podmínky, za kterých by mohla být stavba bezplatně převedena do majetku města.  Synagoga, ve které je dnes tržnice, by se měla stát místem pro kulturní akce. Bude ale potřebovat velkou opravu, v první fázi za osm až 12 milionů korun. 

Ze světa

Papež je na třídenní návštěvě Rumunska. Ze země odešly miliony obyvatel

ČTK / 1. 6. 2019 18:13

Papež je na třídenní návštěvě Rumunska. Ze země odešly miliony obyvatel Papež František se po necelých čtyřech týdnech, po návštěvě Bulharska a Severní Makedonie, vrací na Balkán. Tentokrát tráví tři dny v Rumunsku. Vzhledem k tamní politicky citlivé situaci jsou s určitým napětím očekávána jeho setkání s nejvyššími státními činiteli a případná vyjádření k dění v zemi. Návštěva  je už třicátou zahraniční cestou Františka, přičemž čtvrtou v oblasti Balkánu. Před ním do Rumunska zavítal jediný papež, v květnu před dvaceti lety Jan Pavel II.

Domácí zpravodajství

Věřící předají papeži sochu sv. Anežky při národní pouti

ČTK / 30. 5. 2019 17:00

Věřící předají papeži sochu sv. Anežky při národní pouti Sochu sv. Anežky České doplněnou stuhami s otisky prstů všech lidí, kteří na dar přispějí, předají věřící papeži Františkovi jako dar při letošní národní pouti do Říma. Připomene 30 let od chvíle, kdy jen pět dní před začátkem sametové revoluce svatořečil papež Jan Pavel II. v Římě Anežku Českou.

Domácí zpravodajství

Předsedou pražské židovské obce byl znovu zvolen František Bányai

ČTK / 30. 5. 2019 23:37

Předsedou pražské židovské obce byl znovu zvolen František Bányai Předsedou pražské židovské obce byl v pondělí zvolen František Bányai. Ve funkci nahradí Jana Munka, který zemřel po krátké těžké nemoci 12. května. ČTK o tom  informovala za Židovskou obec v Praze (ŽOP) Dita Šnajdrová.

Domácí zpravodajství

Dnes je svátek Svaté Zdislavy - patronky rodin. Věřící budou putovat do Jablonného

ČTK, mn / 30. 5. 2019 17:02

Dnes je svátek Svaté Zdislavy - patronky rodin. Věřící budou putovat do Jablonného Jako patronka rodin, kongregace sester dominikánek, ale také litoměřické diecéze a českého národa je uctívána svatá Zdislava, jejíž památku slaví římskokatolická církev 30. května. Bývá zobrazována jako rozdavatelka almužen chudým či ošetřovatelka nemocných a k jejím dalším atributům patří děti, manžel, kostel, vinná réva, břečťan a erb se lvicí.

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
9%
 
Ano
22%
 
Ne, je nás čím dál méně
40%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 290)