Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Volbu durynského premiéra hlasy AfD kritizují i němečtí Židé

Ze světa

Volbu durynského premiéra hlasy AfD kritizují i němečtí Židé

ČTK, red. / 8. 2. 2020 0:06

Kritikou po zvolení prvního ministerského předsedy v některé z německých spolkových zemí hlasy Alternativy pro Německo (AfD) nešetří německé židovské organizace. Mluví o potvrzení svých nejhorších obav. Objevují se také srovnání s dobou, kdy se vlády v Německu ujali nacisté.

Domácí zpravodajství

Lidé možná budou u sčítání lidu opět vyplňovat údaje o náboženství

ČTK / 6. 2. 2020 19:25

Lidé možná budou u sčítání lidu opět vyplňovat údaje o náboženství Český statistický úřad (ČSÚ) asi bude při sčítání lidu v příštím roce opět zjišťovat, jakého jsou lidé náboženského vyznání. Ve vládní předloze zákona s tím nepočítal, poslanci to ale nejspíš do normy zařadí. Naznačilo to dnešní jednání výboru pro veřejnou správu. Absenci rubriky, která se týká víry, kritizoval poslanec opoziční ODS Martin Baxa.

Domácí zpravodajství

Bývalý dětmarovický kněz se trestného činu v Polsku nedopustil

ČTK / 5. 2. 2020 22:54

Bývalý dětmarovický kněz se trestného činu v Polsku nedopustil Polská prokuratura odložila případ bývalého kněze z Dětmarovic na Karvinsku přistiženého v hotelu v Katovicích, kde si podle médií domluvil sex s mladým mužem. Duchovní se nedopustil trestného činu.

Ze světa

Francouzská teenagerka po ostré kritice islámu dostala policejní ochranu

ČTK / 5. 2. 2020 22:37

Francouzská teenagerka po ostré kritice islámu dostala policejní ochranu Mladá Francouzka, která kvůli kritice islámu čelí výhrůžkám smrtí, je pod policejní ochranou. Oznámil to dnes podle agentury AFP francouzský ministr vnitra Christophe Castaner. Šestnáctiletá Mila zveřejnila před více než dvěma týdny na internetu kontroverzní video, ve kterém nevybíravě útočila na islám.

Domácí zpravodajství

Vatikán zakázal českému knězi činnost kvůli sexuálnímu obtěžování

ČTK / 5. 2. 2020 22:29

Vatikán zakázal českému knězi činnost kvůli sexuálnímu obtěžování Vatikán zakázal českému knězi dále vykonávat činnost kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání. Případem kněze z českobudějovického biskupství se zabývala i policie, ale nakonec jej odložila jako promlčený.

Článek měsíce

Církev v karanténě: konec iluzí

Tomáš Petráček / 26. 7. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
44%
 
Spíše ano
2%
 
Spíše ne
20%
 
Ne
33%
 
(Počet hlasů celkem: 54)