Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Arcibiskup Bezák bude přednášet v Praze

Domácí zpravodajství / vlu / Vlastní zpráva / 8. prosince 2016 22:06
Arcibiskup Bezák bude přednášet v Praze

Arcibiskup Róbert Bezák na soukromé audienci u papeže Františka
Autor: L'Osservatore Romano / Christnet.cz

Praha - V kostele u Pražského Jezulátka bude 13. prosince od 19.00 přednášet odvolaný trnavský arcibiskup Róbert Bezák. Redemptorista a morální teolog Bezák bude mluvit na téma Stvoření člověka v cyklu nazvaném Člověk v dialogu. V jeho rámci vystoupili v kostele u Pražského Jezulátka například fyzioložka a biochemička Helena Illnerová, filosof Jan Sokol nebo lékař Josef Koutecký. Přednáška je po delší době veřejným vystoupení Bezáka, který byl z pozice trnavského arcibiskupa nečekaně odvolán v roce 2012.

„Člověk, a tedy i lidstvo s novými objevy ve všech sférách lidské činnosti, přichází na hranici svých možností. Ví, kam směřuje a jaké jsou jeho cíle? Ve vyjádřeních dnešních myslitelů se objevuje skepse nad dalším možným vývojem lidstva až k Heideggerovu ‚Už jen Bůh nám může pomoci…‘ Je osvobození se od mnohých rituálů a minulých ‚materialisticko-ateistických‘ jistot i osvobozením se pro novou perspektivu? Perspektivu obnovení vertikální podstaty člověka přesahujícího kosmos, stvořeného jako ‚obraz Boží‘, jako nové stvoření se srdcem ‚z masa, ne z kamene‘? Nastává čas ‚nadčasové přitažlivosti Ježíše Krista‘, který jako ‚zjevení shora‘ navždy vstoupil do života lidstva vztahem lásky k bližnímu? Skončilo hledání i bloudění…?,“ píše se v anotaci přednášky.

V kostele u Pražského Jezulátku působí komunita Bosých karmelitánů, ti jsou zde po dvousetleté odmlce znovu od roku 1993. Karmelitáni jsou kontemplativně-činný řád, který se věnuje jak modlitbě, tak činnosti navenek.

 

Zpráva o průběhu přednášky

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Reklama ETF
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
95%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 211)