Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Duka a Ženatý: Zdanění restitucí může být pro některé církve likvidační. Protestují i židovské obce

Domácí zpravodajství

Duka a Ženatý: Zdanění restitucí může být pro některé církve likvidační. Protestují i židovské obce

ČTK/red / 24. 4. 2019 13:05

Zdanění finančních náhrad pro církve za majetek nevydaný v restitucích, který v úterý opět schválila Sněmovna, způsobí církvím vážné finanční obtíže, a pro některé menší může být dokonce likvidační. Ve společném prohlášení to dnes uvedli předsedové České biskupské konference Dominik Duka, Ekumenické rady církví Daniel Ženatý a Federace židovských obcí Petr Papoušek. Novelu považují za nemravnou a protiústavní.

Ze světa

Spiegel: Stále více členů německých lidových církví nevěří v Boha

ČTK/red / 23. 4. 2019 18:29

Spiegel: Stále více členů německých lidových církví nevěří v Boha Stále více členů německých lidových církví – evangelické a katolické – už nevěří v Boha. Mezi katolíky jich o jeho existenci není přesvědčena čtvrtina, mezi protestanty dokonce třetina. Skeptičtí jsou Němci podle průzkumu veřejného mínění pro magazín Der Spiegel i k dalším základům církevního učení.

Domácí zpravodajství

Sněmovna schválila zdanění církevních restitucí, přehlasovala veto Senátu

ČTK/red / 23. 4. 2019 17:46

Sněmovna schválila zdanění církevních restitucí, přehlasovala veto Senátu Církve mají od příštího roku platit daň z peněžitých náhrad, které dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích. Rozhodla o tom dnes Sněmovna, když přehlasovala senátní veto předlohy poslanců KSČM. Senátoři označovali zdanění náhrad za protiústavní, u většiny poslanců ale s tímto argumentem neuspěli. Novela nyní zamíří k podpisu prezidentovi Miloši Zemanovi.

Ze světa

Útoky na kostely a hotely na Srí Lance mají 310 obětí

ČTK, mn / 23. 4. 2019 10:39

Útoky na kostely a hotely na Srí Lance mají 310 obětí Počet obětí nedělních teroristických útoků na Srí Lance vzrostl na 310. Informovala o tom dnes místní policie, která během pátrání po možných pachatelích zadržela již na 40 lidí. Mezi nimi je i syrský občan, který je ve vazbě. Úřady připisují masakr, kvůli němuž byl v zemi vyhlášen výjimečný stav, místní islamistické skupině s kontakty v zahraničí. 

Ze světa

Světový židovský kongres odsoudil velikonoční tradici "soudu nad Jidášem"

ČTK / 23. 4. 2019 10:41

Světový židovský kongres odsoudil velikonoční tradici Světový židovský kongres (WJC) odsoudil velikonoční tradici "soudu nad Jidášem", kterou letos obnovili ve východopolském městě Pruchnik. Zvyk je podle něj otevřeně antisemitský, informovala  agentura AFP.

Článek měsíce

Na arcibiskupství přišli lidé, kteří to s naší zemí myslí špatně. Neuměla jsem k té akci mlčet

Ondřej Luštinec / 27. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
52%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
26%
 
(Počet hlasů celkem: 93)