Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Němec hanící korán odsouzen na jeden rok podmíněně

Archiv zpráv / juml / ČTK / 24. února 2006 1:00
Berlín - Soud v německém Lüdinghausenu poblíž Dortmundu odsoudil dnes k jednomu roku vězení s podmínkou německého občana Manfreda van H., který loni před mešitami v regionu prodával toaletní papír urážející muslimy. Na všech útržcích papíru bylo napsáno "korán" a odsouzený muž doplňoval nabídku tvrzením, že tato svatá kniha muslimů je "návodem pro teroristy".

Soud jeho počínání kvalifikoval jako "urážku náboženství vyvolávající možnost veřejných nepokojů". Chování Manfreda van H. "překročilo rámec společnosti založené na toleranci a respektování lidské důstojnosti, a pod rouškou svobody názoru a vyjadřování ohrožovalo klidné soužití".

Jednašedesátiletý obchodník Manfred van H. činy doznal. Označil se ale za přívržence skupiny studentů, kteří chtěli uspořádat "umělecký protest proti islámskému terorismu", a on se jim snažil prodejem "koránového" papíru finančně přispět. Studenti údajně chtěli vybudovat pomník obětem islamistického teroru a každý, kdo si balíček papíru za čtyři eura koupil, tím dvěma eury přispíval na pomník.

Po zveřejnění případu, který ventilovala média, dostal Manfred van H. několik hrozeb smrtí. Íránská vláda v Berlíně proti jeho akci diplomaticky protestovala. V současnosti se ale pozornost islámského světa soustředila na karikatury proroka Mohameda v dánském a jiném evropském tisku a masově organizované protesty muslimů konané v mnoha zemích světa směřují hlavně proti nim.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
25%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
9%
 
ne
50%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
16%
 
(Počet hlasů celkem: 89)