Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež Benedikt XVI. dokončil první část knihy o Ježíšovi

Archiv zpráv / ath / ČBK / 22. listopadu 2006 1:00
Vatikán - Podle zprávy Tiskového střediska Vatikánu papež Benedikt XVI. dokončil první část své knihy s názvem "Gesù di Nazareth. Dal Battesimo nel Giordano alla Transfigurazione" (Ježíš z Nazareta. Od křtu v Jordánu do Proměnění).

Kniha byla předána vatikánskému vydavatelství Libreria Editrice Vaticana a měla by vyjít v březnu roku 2007. V úvodu knihy, který byl včera představen novinářům, Benedikt XVI. píše, že si stále více uvědomoval rozdíl mezi historickým Ježíšem a Kristem víry. "Chtěl jsem se pokusit představit Ježíše evangelií jako pravého Ježíše, jako 'historického Ježíše' v pravém smyslu slova."

Podle prohlášení P. Federica Lombardiho, ředitele vatikánského tiskového střediska, je kniha plodem osobního bádání papeže a jako taková může být podrobena diskuzi i kritice. Nejde o encykliku o Ježíšovi, ale osobní představení postavy Ježíše teologem Josephem Ratzingerem, řekl Lombardi.

Vatikánské vydavatelství Libreria Editrice Vaticana předalo rukopis knihy nakladatelství Rizzoli, které má zajistit vydání a distribuci knihy i její překlady.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
57%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
14%
 
Ne
0%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
29%
 
(Počet hlasů celkem: 7)