Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež přijal nového velvyslance ČR ve Vatikánu Pavla Vošalíka

Archiv zpráv / vlu / ČTK / 27. září 2008 2:00

Vatikán - Papež Benedikt XVI. dnes převzal ve Vatikánu od nového velvyslance České republiky při Svatém stolci Pavla Vošalíka pověřovací listiny a zmínil se přitom o nadcházejícím půlročním předsednictví Prahy v Evropské unii.

Jak informovala rozhlasová stanice Rádio Vatikán, papež přitom připomněl, že katolická církev si velmi dobře uvědomuje četné výzvy, kterým Evropa čelí v době, kdy její národy usilují o vybudování stabilnější mezinárodní společenství pro budoucí generace. Upozornil politické představitele, že štěstí a blahobytu nelze dosáhnout pouze samotnými strukturami či jedinou vrstvou sociálního či politického života.

Benedikt XVI. rovněž připomněl, jaké výhody plynou společnosti z toho, když církev může volně nakládat se svým hmotným i duchovním majetkem. Ocenil, že v ČR došlo v této oblasti k pokroku, dodal ale že je nezbytné ještě hodně učinit.

Zmínil se i o zvláštní vládní komisi vytvořené k řešení otevřených problémů kolem církevního majetku, a to včetně budoucnosti pražské Svatovítské katedrály. Stranou neponechal ani činnost české katolické Charity pomáhající nastávajícím matkám, bezdomovcům, invalidním osobám a vězňům. Podle papeže koordinace činnosti české Charity a ministerstev zdravotnictví a práce a sociálních věcí ukazuje, jaké ovoce může přinést spolupráce státu a církevních organizací.

Benedikt XVI. neopomněl vyjádřit soustrast nad smrtí českého velvyslance v Pákistánu Ivo Žďárka, který zahynul minulou sobotu při teroristickém útoku v pákistánské metropoli.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
29%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
9%
 
Ne
48%
 
(Počet hlasů celkem: 545)