Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Fenomenální úspěch: Kniha Tomáše Halíka nejlepší teologickou knihou Evropy

Archiv zpráv / juml / ČTK / 19. srpna 2011 2:00
Praha - Český filozof a katolický kněz Tomáš Halík získal cenu za nejlepší teologickou knihu Evropy za roky 2009 a 2010. Za publikaci Vzdáleným nablízku (v angličtině Patience with God) ocenění obdrží příští čtvrtek ve Vídni na mezinárodním kongresu teologů. Je to poprvé, kdy tato evropská cena poputuje východním směrem, navíc do země nazývané často zemí ateistů.

Jeden exemplář knihy bude osobně předán papeži Benediktu XVI. při tradičním setkání s profesory teologie v papežově letním sídle v italském městě Castel Gandolfo, informoval ČTK Halík.

Podle internetových zdrojů vznikla Halíkova kniha o vztahu víry a nevíry tváří v tvář aktuálním problémům světa z podnětu významného amerického nakladatelství Doubleday. Nabízí pohled na vztah náboženství, víry a spirituality ke kultuře a dnešní společnosti.

Publikace Vzdáleným nablízku vyšla česky, anglicky, polsky a německy, připravuje se čínská a korejská mutace. V USA ji loni vyhodnotil tamní národní katolický knižní klub jako knihu měsíc.

Knihy Tomáše Halíka byly dosud přeloženy do devíti jazyků a získaly několik domácích i zahraničních literárních cen.

Tomáš Halík (1948) je filozof, sociolog, teolog a religionista. Působí jako profesor Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, farář Akademické farnosti v Praze a prezident České křesťanské akademie. Je držitelem například rakouské Ceny kardinála Königa za rok 2003, loni dostal prestižní Cenu Romana Guardiniho, kterou každí dva roky uděluje Katolická akademie za vynikající zásluhy o interpretaci naší doby.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 193)