Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Na sv. Valentýna poteče z lidovců v Pardubickém kraji opět krev

Archiv zpráv / toz / Vlastní zpráva / 7. února 2009 1:00
Pardubice - U příležitosti svátku sv. Valentina se bude ve dnech 9., 10., 11., 12. a 13. února 2009 konat v celém Pardubickém kraj akce „Kdo miluje, daruje krev“. Akce, která se před dvěma roky vznikla v Pardubickém kraji, se rozšířila do celé České republiky.

„Akce zaměřené na darování krve nejsou v Pardubickém kraji novinkou. V loňském roce se už akce se stejným názvem konala a měla velký úspěch. Další pak byly „Zamilovaní – darujte krev v květnu“ nebo „Než odjedete na dovolenou, darujte krev,“ říká autor nápadu, kreativec Tomáš Zdechovský.

„Proto i letos zveme všechny pravidelné dárce krve, ale v prvé řadě chceme přivítat zájemce z řad středoškoláků z celého Pardubického kraje, kteří již dosáhli 18. let věku,“ říká vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, který společně s lékařkou a europoslankyní Zuzanou Roithovou převzal nad akcí letos záštitu. „Pořádat tyto akce je potřeba, jelikož je více dlouhodobých dárců, ale méně těch nových. Transfuzní stanice neustále oslovují především mladé lidi, aby se stali bezplatnými dárci krve,“ dodává Línek.

V Pardubickém okrese se bude akce konat ve dnech 11., 12., a 13. února 2009 od 7 - 11 hodin v Pardubické nemocnici. Na akci spolupracují Koalice pro Pardubický kraj, Český červený kříž, SKP centrum, KDU-ČSL, Česká katolická charita a Rescue Pardubice. Všichni zájemci by se měli objednat na telefonním čísle 466 013 506.

V okrese Ústí nad Orlicí se bude akce konat ve dnech 10. a 13. února 2009 v Hematologicko-transfúzním oddělení Orlickoústecké nemocnice a.s. Pro prvodárce bude připraven malý dárek - keramické srdíčko + speciality z Choceňské mlékárny nebo Letohradské pekárny. Vyrábí je klienti z Domova pod hradem Žampach. Na akci již spolupracují a drobnými dárky ji zaštiťují: Orlickoústecká nemocnice a.s., Domov pod hradem Žampach, ČČK, Okresní sdružení hasičů Ústí nad Orlicí, Choceňská mlékárna, Letohradská pekárna a Koalice pro Pardubický kraj.

Ve Svitavském okrese proběhnou odběry hned na 2 místech. Ve Svitavské nemocnici 11. února a v Litomyšlské nemocnici ve dnech 9., 10. a 13. února 2009. Pro prvodárce, kteří na tuto akci přijdou, bude připraven malý dárek - keramické srdíčko, také od klientů z Domova pod hradem Žampach.

V okrese Chrudim bude akce probíhat od svátku Sv. Valentýna až do konce května. Dárci se tedy mohou na transfúzní oddělení v Chrudimské nemocnici hlásit už od února a to na tel. č. 469 653 492. Klienti ze Speciální školy v Chrudimi a Ústavu sociální péče ve Slatiňanech vyrobili pro prvodárce keramická srdíčka. Partneři akce jsou opět Červený kříž, Charita, SDH Chrudim Fitcentrum Chrudim, Sportoviště města Chrudim a Kavárna Mlsný pecivál.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
20%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 84)