Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Lidé si dnes při bohoslužbě připomenou rok od úmrtí Václava Havla

Archiv zpráv / MiH / ČTK / 17. prosince 2012 1:00

Praha - Dnes v podvečer si lidé mohou při bohoslužbě v odsvěceném pražském kostele sv. Anny připomenout rok od úmrtí prezidenta, spisovatele a dramatika Václava Havla. Liturgii povede kardinál Dominik Duka, kterého o to požádala vdova Dagmar Havlová. Zároveň na ni zve veřejnost.

První polistopadový prezident a někdejší disident zemřel loni 18. prosince ve věku 75 let. Mše připomínající jeho odchod se bude konat na stejném místě, kde se lidé mohli s Havlem loni rozloučit. Rakev s jeho ostatky byla v kostele nazývaném Pražská křižovatka vystavena po dva dny.

Památku zesnulého prezidenta uctí i americko-české a americko-slovenské komunity. Na takzvaném chodníku svobody u památníku Woodrowa Wilsona v Praze 1 dnes odpoledne odhalí plaketu Václava Havla.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
50%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
50%
 
V mé církvi již ženy slouží
0%
 
(Počet hlasů celkem: 12)