Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Štědrý den je neodmyslitelně spojen s půlnočními bohoslužbami

Archiv zpráv / vlu / ČTK / 21. prosince 2012 1:00

Praha - Štědrý den, kterým začnou Vánoce, je neodmyslitelně spojen s půlnočními mšemi. Chodí na ně často i ti, kteří nejsou praktikující věřící. Půlnoční se konají předvečer svátku Narození Páně neboli Božího hodu vánočního. V Praze budou nejen v češtině, ale někde se pro zahraniční návštěvníky mše o půlnoci nebo v jinou hodinu bude konat i v cizím jazyce.

V katedrále sv. Víta, nejdůležitějším českém svatostánku, mši povede pražský arcibiskup a kardinál Dominik Duka. Pásmo české vánoční hudby začíná již od 23:30 hodin. Také v chrámu Panny Marie Vítězné, místě Pražského Jezulátka, bude půlnoční mše. Česko-anglicky pohovoří duchovní k lidem v závěru Štědrého dne v klášterním kostele sv. Tomáše.

Rybova mše o půlnoci bude v kostele sv. Jakuba Staršího na Starém Městě a též U Matěje v Dejvicích v šesté pražské části. Věřící a další zájemci mohou přijít rovněž například do kostela sv. Voršily na Národní ulici v Praze 1, či do sv. Petra a Pavla na Vyšehradě nebo do kostela sv. Prokopa v Braníku ve čtvrtém obvodě. V různých dnech a hodinách se ve vánočních dnech budou mše konat také ve španělštině, latině, italštině, slovenštině či albánštině.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
66%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
22%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 78)