Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Bolívie má prý největší sochu v Latinské Americe, Pannu Marii

Kultura / vlu / ČTK / 2. února 2013 11:27

Oruro (Bolívie) - Bolivijští věřící mají ode dneška nový monument. Na úvod letošního karnevalu odhalili v hornickém městě Oruro na západě země sochu Panny Marie vysokou 45,5 metru. Neoficiálně se stala nejvyšší sochou v Latinské Americe. 

Na vrchu nad čtvrtmilionovým městem v chudé horské části Bolívie se dnes shromáždily tisíce lidí přihlížejících odhalení bílého monumentu. Podle starostky města Rossío Pimentelové je socha konstruována tak, aby odolala i zemětřesení. Za jejím vznikem stojí mezinárodní tým sochařů a konstruktérů.

"Spíše než dílem inženýrů a umělců je tento monument aktem víry, který upevňuje naše tradice," řekl novinářům koordinátor skupiny tvůrců Rolando Rocha. Náklady na vznik díla vyčíslil na 1,2 milionu dolarů (přes 22,5 milionu korun). Monument nejenže o více než sedm metrů převyšuje proslulou sochu Krista Vykupitele v brazilském Riu, ale je také jednou z nejvýše položených soch podobné velikosti na světě. Tyčí se nad městem s nadmořskou výškou přes 3700 metrů.

Většina obyvatel téměř desetimilionové Bolívie se hlásí ke katolické víře. Socha je zasvěcena Panně Marii Hromničné, která je patronkou místního karnevalu. Jeho oslavy potrvají několik týdnů a už o tomto víkendu se do nich zapojí přes 6000 hudebníků a 20.000 tanečníků.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
31%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 743)