Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež František odlétá na Světové dny mládeže

Ze světa / juml / ČTK / 22. července 2013 8:58
Papež František odlétá na Světové dny mládeže

Papež František
Autor: Flickr.com / Christus Vincit / Creative Commons

Vatikán/Rio de Janeiro - Papež František, který v březnu v čele katolické církve vystřídal svého předchůdce Benedikta XVI., se dnes vydává na svou první zahraniční cestu. V Brazílii se zúčastní Světových dnů mládeže - obrovské akce, na kterou se chystají statisíce mladých křesťanů.

Papež by měl v Brazílii přistát kolem 21:00 SELČ. Kromě uvítacího ceremoniálu ho již dnes žádný další program nečeká. Na příští dny má papež ale program nabitý, nechybí v něm ani návštěva chudinské čtvrti v Rio de Janeiru nebo slavného mariánského poutního místa Aparecida.

Františkova cesta do Brazílie bude ostře sledovaná a dá se očekávat, že jeho kázání a mší se zúčastní obrovské masy lidí. Papežova rostoucí popularita bude navíc v Latinské Americe mnohem zřejmější, protože František, občanským jménem Jorge Mario Bergoglio, pochází z Argentiny a je prvním reprezentantem kontinentu v křesle hlavy katolické církve.

Tradičním vrcholem akce bude sobotní vigilie a nedělní mše, které se uskuteční v Guaratibě, na předměstí Rio de Janeira. Na setkání s papežem zamíří v největší míře Brazilci, desítky tisíc poutníků však pojedou i z dalších zemí včetně evropských. Na místě bude i český kardinál Dominik Duka.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Bíle místo
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byli jste na některém novoročním setkání Taizé?
Ano i v zahraničí
23%
 
Byl/a jsem přímo v Taizé
12%
 
Pouze v Praze
14%
 
Nebyl/a, ale rád/a zpívám písně komunity
28%
 
Tato spiritualita mi není blízká.
23%
 
(Počet hlasů celkem: 74)