Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Šéf církve československé husitské Butta se dnes opět ujme funkce

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 28. září 2013 13:55
Šéf církve československé husitské Butta se dnes opět ujme funkce

Církevní sněm CČSH v Praze -Dejvicích
Autor: Ccsh.cz

Praha - Do funkce dnes bude uveden opětovně zvolený patriarcha Církve československé husitské (CČSH) Tomáš Butta. Stane se tak v chrámu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze. Butta úřad zastává už od roku 2006.

Butta se narodil v roce 1958 v Praze. Absolvoval Husovu československou bohosloveckou fakultu a kněžskou svátost svěcení přijal v roce 1984. Poté působil v náboženských obcích Semily a Turnov. V roce 1997 získal doktorát teologie. V témže roce začal působit jako farář v Praze a současně jako odborný asistent na Husitské teologické fakultě UK. Je autorem řady teologických studií a písní.

Do čela CČSH byl Butta opětovně zvolen na církevním volebním sněmu v Praze-Dejvicích, hned v prvním kole volby se 71 % hlasů.

Církev československá husitská je podle posledního sčítání lidu třetí největší církví v Česku. Hlásí se k ní bezmála 40.000 lidí. Byla založena v roce 1920 skupinou římskokatolických kněží v čele s Karlem Farským. Minulý rok zahájila církev husitské trienium – období tříleté přípravy k Husovu jubileu 2015.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
52%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
26%
 
(Počet hlasů celkem: 93)