Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež se sešel s izraelským premiérem Netanjahuem

Ze světa / vlu / ČTK / 2. prosince 2013 14:48
Papež se sešel s izraelským premiérem Netanjahuem

Benjamin Netanjahu
Autor: Wikipedia.org

Vatikán - Papež František se dnes krátce sešel s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem, který je právě na návštěvě Itálie. Podle italských médií spolu mluvili asi půl hodiny a došlo třeba na téma postavení katolické církve v Izraeli nebo papežovu plánovanou cestu na Blízký východ, jež se má uskutečnit příští rok. 

Dnešní schůzka je rovněž nápravou diplomatického přehmatu, jehož se dopustila izraelská strana. Ta totiž během Netanjahuovy říjnové cesty do Itálie oznámila, že hlava katolické církve politika přijme. Vatikán ale tvrdil, že o schůzce nic neví a že papež nemůže narychlo měnit program.

Izrael má být jednou ze zemí, které papež příští rok na jaře navštíví. Přesný časový plán jeho cesty zatím není znám, podle náznaků z různých zdrojů by měl František na Blízký východ vyrazit v květnu a kromě Izraele navštívit rovněž Palestinu či Jordánsko. Na cestu se má spolu s ním vydat i ekumenický konstantinopolský patriarcha Bartoloměj.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
20%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 84)