Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Katolická církev bude mít tři nové blahoslavené

Ze světa / MiH / Radiovaticana.cz / 11. prosince 2013 11:54
Katolická církev bude mít tři nové blahoslavené

Papež František
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative Commons

Vatikán - Papež František v pondělí dopoledne přijal kardinála Angela Amata, prefekta Kongregace pro blahořečení a svatořečení. V průběhu audience papež schválil dekrety, které se týkají tři nových blahoslavených a dále uznávají heroické ctnosti deseti Božích služebníků – pěti mužů a pěti žen.

Papež uznal mučednictví pro víru italského kněze P. Maria Vergary a jeho laického spolupracovníka Isidora Ngei Ko Lat, kteří zemřeli roku 1950 při občanské válce v Barmě, dnešním Myanmaru. P. Mario Vergara, původem z Neapole, působil v Barmě jako misionář Papežských misijních děl od třicátých let minulého století. Jeho úspěšný apoštolát byl trnem v oku protestantských povstaleckých frakcí, které italského kněze obvinili ze spolupráce s centrální vládou a zavraždili společně s místním katechetou a dalším italským duchovním, P. Pietrem Galastrim.

Cesta k brzkému blahořečení se otevírá také pro italskou sestru Giovanninu Franchi (1807-1872), která v polovině 19. století založila v severoitalském Comu řeholní společenství Zbožných zdravotních sester milosrdné lásky. V souladu s původním záměrem sv. Františka Saleského pro řád vizitantek se tato kongregace věnuje péči o chudé a nemocné. Její zakladatelka zemřela při epidemii černých neštovic v Comu.

Dekrety potvrzující hrdinské ctnosti se vztahují na čtyři evropské kněze z Německa, Maďarska, Itálie a Francie a jednoho laika z Portorika. Papež František rovněž uznal heroické ctnosti pěti Božích služebnic, řeholnic a zakladatelek řeholních institutů, z Itálie, Španělska a Kanady.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
29%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
9%
 
Ne
48%
 
(Počet hlasů celkem: 543)