Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Benedikt XVI. se pomodlil růženec s kubánskými biskupy

Ze světa / MiH / Radiovaticana.cz / 2. září 2014 11:04
Benedikt XVI. se pomodlil růženec s kubánskými biskupy

Benedikt XVI.
Autor: Flickr.com / Creative Commons

Vatikán - Emeritní papež překvapil kubánské biskupy, kteří se ve čtvrtek 28. srpna ve Vatikánských zahradách účastnili odhalení sochy Panny Marie Milosrdné z Cobre. Téhož dne večer je pozval k modlitbě růžence, jak pro agenturu ACI Prensa uvedl biskup diecéze Santa Clara, Mons. Artur Gonzáles Amador.

Při modlitbě se emeritní papež s doprovodem zastavil před kopiemi různých mariánských soch, které jsou v zahradách umístěny, a růženec zakončil právě před nově odhalenou soškou Panny Marie z Cobre. Setrval zde v hluboké modlitbě a poté s dojetím vzpomínal na apoštolskou cestu na Kubu, která byla poslední zahraniční cestou jeho pontifikátu. Jak sdělil kubánský biskup, emeritní papež se vyptával, jak se vede lidem na Kubě a jak žije tamní církev. V závěru ujistil kubánské biskupy o své modlitbě.

„Růženec s papežem Benediktem pro nás byl nesmírnou milostí a znamením jeho naprosté ohleduplnosti“, uvedl Mons. Gonzáles pro zpravodajskou agenturu. Mariánskou sošku totiž kubánští biskupové věnovali právě emeritnímu papeži při jejich poslední návštěvě ad limina v roce 2008 a Benedikt XVI. ji při tehdejším setkání požehnal. S papežem Františkem se kubánští biskupové setkali v rámci středeční generální audience. „Projevil svou radost, přívětivost a bratrství“, komentuje Františkovo přijetí kubánský biskup a uzavírá: „Petrovi nástupci byli kubánské církvi stále nablízku. Papež František nyní navíc velmi dobře zná kubánskou církev i společnost“.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Přejete si ženy ve vedení církve?
ano
64%
 
ano, ale jen v jáhenské službě
3%
 
spíše ne
5%
 
ne
28%
 
(Počet hlasů celkem: 287)