Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Stovky kostelů se znovu na konci května otevřou i v noci

Kultura / vlu / ČTK / 12. května 2015 11:57
Stovky kostelů se znovu na konci května otevřou i v noci

Ilustrační foto
Autor: Christnet.cz / Vít Luštinec

Praha - Noční prohlídky kostelů připravují opět po roce křesťanské farnosti a sbory. Letos se Noc kostelů koná v celé zemi v pátek 29. května a v Praze na ni naváže festival křesťanství Dny víry, sdělil dnes ČTK mluvčí pražského arcibiskupství Aleš Pištora.

"Věřím, že na Noci kostelů je nejsilnější víra lidí, kteří zdarma a navíc s nevídaným nadšením a radostí otevírají své kostely, kapličky a modlitebny, aby v nich představili sami sebe. Ježíš Kristus není přítomen pouze v modlitebním prostoru, ale především mezi těmi, kdo se schází v jeho jménu," řekl o Noci kostelů pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka.

Noc kostelů přiblíží návštěvníkům křesťanství jako životní inspiraci a víru jako základní rys lidské existence. Kostely chce prezentovat jako důležitou součást společenského života. Zpřístupněny budou zdarma některé běžně nepřístupné části kostelů, jako například varhanní kůry, sakristie, věže, krypty a klášterní zahrady.

Noc kostelů je založena na dobrovolné spolupráci farností, sborů, církevních obcí, řádů a dalších křesťanských církevních společenství. Loni se do akce zapojilo více než 1400 kostelů a pořadatelé zaznamenali více než 450.000 návštěvnických vstupů. Informace a podrobný program zájemci najdou na webové stránce www.nockostelu.cz.

V Praze letos na Noc kostelů naváží ekumenické Dny víry, které se uskuteční od 30. května do 6. června. Na mnoha místech v centru i okrajových částech města uskuteční přednášky, koncerty, výstavy, duchovní programy, filmový festival či programy pro děti a rodiny.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
49%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
29%
 
(Počet hlasů celkem: 105)