Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Sanders se během své návštěvy Vatikánu nakonec sešel s papežem

Ze světa / vlu / ČTK / 16. dubna 2016 19:58
Sanders se během své návštěvy Vatikánu nakonec sešel s papežem

Bernie Sanders
Autor: Flickr.com / Gage Skidmore / Creative commons

Vatikán - Demokratický uchazeč o kandidaturu na prezidenta Spojených států Bernie Sanders se během své návštěvy Vatikánu přece jen setkal s papežem Františkem. Stalo se tak dnes ráno před papežovým odletem na řecký ostrov Lesbos, kde navštívil uprchlíky. Sanders to řekl v rozhovoru s agenturou AP. Papež při letu z návštěvy Řecka setkání se Sandersem potvrdil a zdůraznil, že v tom nebylo nic politického.

Vermontský senátor papeži řekl, že si setkání váží a že oceňuje papežova slova o významu morálky a spravedlnosti v ekonomickém světě. Sanders uvedl, že stejný názor veřejně zastává i on.

Pokud si někdo myslí, že pozdravit někoho znamená míchat se do politiky, měl by navštívit psychiatra

Papež odpoledne řekl, že se se Sandersem krátce pozdravil a potřásli si rukama. Setkání popsal jako slušnost, "nic víc". Zdůraznil, že to nebyl důkaz toho, že by byl zapleten do americké politiky. Papež popsal, že zahlédl Sanders s jeho manželkou a dalším párem ráno, když se chystal na cestu do Řecka, v lobby vatikánského hotelu, kde žije. Když je uviděl, rozhodl se podle svých slov je pozdravit, protože je to zdvořilé. Se smíchem pak novinářům řekl: "Pokud si někdo myslí, že pozdravit někoho znamená míchat se do politiky, měl by navštívit psychiatra."

Sanders se v pátek ve Vatikánu zúčastnil konference o politických, ekonomických a sociálních otázkách. Odsoudil na ní jako nemorální propast mezi bohatými a chudými. Původně se překládalo, že se s papežem nesetká, ten se totiž z konference omluvil kvůli přípravě na svou dnešní cestu do Řecka.

Sandersova cesta se uskutečnila krátce před úterními klíčovými demokratickými primárkami ve státě New York, ve kterých se senátor utká s Hillary Clintonovou o 291 delegátských a superdelegátských hlasů. Pro nominaci Demokratické strany je nutné získat 2383 delegátů či superdelegátů, tedy těch účastníků celostátní nominační konference, kteří hlasují podle vlastní úvahy nehledě na výsledky dílčích stranických voleb. Clintonová má podle propočtu AP zatím 1758 delegátů a superdelegátů, zatímco Sanders 1069. Sanders si ale nyní vede velmi úspěšně, vyhrál již sedm nominačních klání demokratů v řadě.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
51%
 
Spíše ano
20%
 
Ne
26%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 123)