Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Odcházení kardinála Vlka zachycuje dokument ČT

Domácí zpravodajství / juml / red. / 12. května 2017 12:33
Odcházení kardinála Vlka zachycuje dokument ČT

Kardinál Vlk při natáčení dokumentu Odcházení
Autor: ADV studio

Praha - Česká televize zařadila do vysílání nový dokument o kardinálu Miloslavu Vlkovi. Zachycuje posledních sedm let tohoto mimořádně aktivního a energického člověka. Kromě jeho veřejných aktivit nabízí i pohled do soukromí a do duše kardinála. V roce 2010 odešel Miloslav Vlk do důchodu, ale zůstal v bezprostředním styku s lidmi. Neustále také sledoval dění doma i ve světě.

Dokument se věnuje jeho životnímu bilancování, hodnocení vztahů s prezidenty Václavem Havlem, Václavem Klausem a Milošem Zemanem, a také jeho pohledu na složité období ve vztahu církve a státu. Sleduje kardinála v běžných situacích všedního dne, v jeho duchovní „rodině“ Hnutí fokoláre, ale také na cestě do Říma za papežem Františkem či v pozici papežského legáta na slavnosti k 600. výročí upálení Mistra Jana Husa.

Působivé je i poslední období, kdy bojoval s těžkou nemocí a připravoval se na odchod z pozemského života.

Dokument se vysílá k nedožitým osmdesátým pátým narozeninám Miloslava Vlka. Připravil ho režisér Jan Heller a tým ADV STUDIA.

Stanice ČT 2 ho vysílá v rámci Cest víry v neděli 14. května ve 13:20, v repríze v pondělí 15. května (13:05) a v neděli 21. května (5:00).

Upoutávka:

https://youtu.be/vgyU-OaqCvI

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)