Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Lidé okolo prezidenta využívali lží a manipulací, píší v prohlášení duchovní husitské církve

Domácí zpravodajství / kir / Proglas.cz, red. / 12. února 2018 12:54
Lidé okolo prezidenta využívali lží a manipulací, píší v prohlášení duchovní husitské církve

Ilustrační foto
Autor: www.ccshbrno.cz

Brno - Několik desítek farářů a kazatelů brněnské diecéze Církve československé husitské připojilo svůj podpis pod prohlášení, které komentuje současnou situaci v české společnosti po parlamentních a prezidentských volbách. „Volba prezidenta nebyla jen politickou, ale také etickou a duchovní záležitostí,“ stojí mimo jiné v prohlášení, které zveřejnil server rádia Proglas.

prohlášení, ke kterému se stále mohou připojovat další zájemci, stojí mimo jiné konstatování, že při prezidentské kampani lidé okolo současné hlavy státu využívali vědomých lží a manipulací, které rozdmýchávaly ve společnosti zejména strach z imigrantů. Husitští faráři a kazatelé brněnské diecéze ve svém prohlášení varují před nárůstem vlivu extremistických a xenofobních tendencí a ohrazují se proti zpochybňování principů demokracie.

„Cítíme dlouhodobě, že se zde vytrácí něco, co bych nazval smyslem pro pravdu a kritické uvažování,“ zhodnotil jeden z iniciátorů textu emeritní husitský biskup Petr Šandera. Jako odpověď na tento stav podepsaní duchovní nabízejí trvalou modlitbu za národ a intenzivní zvěstování evangelia. „Také abychom jako křesťané dokázali zaujímat jasné, čitelné a odvážné postoje v dané situaci. Abychom jako křesťané byli více vidět ve společnosti,“ doplnil někdejší brněnský biskup Církve československé husitské Petr Šandera.

Václav Malý: propaganda o přímé demokracii je populistická a nebezpečná

V podobném duchu se dnes na svém facebookovém profilu vyjádřil i biskup Václav Malý, když uvedl: "Sílící propaganda ze strany části veřejných činitelů týkající se tzv. přímé demokracie, obsahující též rozšířené možnosti celostátního referenda, je populistická a velmi nebezpečná. Žádejme představitele státu i médií, aby důkladně a srozumitelně prezentovali výhody zakotvení našeho státu v evropských strukturách a nezjednodušovali danou problematiku na téma migrantů."

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
26%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
9%
 
ne
49%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
15%
 
(Počet hlasů celkem: 99)