Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Kněz Zbigniew Czendlik dnes slaví 55. narozeniny

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 6. září 2019 23:32
Kněz Zbigniew Czendlik dnes slaví 55. narozeniny

Zbigniew Czendlik
Autor: facebook.com

Praha - Římskokatolický kněz polského původu Zbigniew Czendlik, který 6. září oslaví 55. narozeniny, působí již dlouhé roky v Česku. Duchovní službu vykonával nejdřív v Náchodě, od roku 1993 pracuje v Lanškrouně. Zde se mu mimo jiné v 90. letech podařilo dokončit opravu zdevastovaného kostela svatého Václava. V roce 2005 po letitém úsilí také zahájil provoz Rodinného dětského domova v Žichlínku na Orlickoústecku.

Rodák z polské Brenné (1964), přezdívaný Zibi, absolvoval teologická studia v Katovicích a ve Varšavě. Po jejich skončení byl v roce 1989 vysvěcen na kněze. Zpočátku působil v polském Chořově, v roce 1992 byl vyslán do Česka. Děkanem v Lanškrouně byl jmenován v roce 2008. V březnu 2017 neúspěšně kandidoval do Rady Českého rozhlasu.

Czendlik je mediálně známou osobností. Působí neformálně a bezprostředně. Vystupuje v televizi, moderoval pořady Uchem jehly a U Pastýře. Kniha Postel hospoda kostel, kterou s Czendlikem napsala Markéta Zahradníková, získala v roce 2017 cenu čtenářů v soutěži Magnesia Litera. Ve volném čase sportuje.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)