Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Vánoční sbírka Krabice od bot pomůže vybrat dárky pro chudé děti

Domácí zpravodajství / / ČTK /pš / 26. listopadu 2021 11:48
Vánoční sbírka Krabice od bot pomůže vybrat dárky pro chudé děti

Projekt Krabice od bot
Autor: https://www.krabiceodbot.cz/

Praha - Diakonie Českobratrské církve evangelické zahajuje vánoční sbírku Krabice od bot. Pomáhá chudým dětem a rodičům samoživitelům a je podle zástupců diakonie největší tuzemskou vánoční sbírkou. Mluvčí diakonie Ivo Mareš dnes novinářům řekl, že v Česku je chudobou ohroženo asi 13 procent dětí, tedy 250.000. Loni diakonie ve vánoční sbírce vybrala přes 50.000 dárků.

Sbírka potrvá do 5. prosince, podrobnosti jako třeba seznam sběrných míst nebo to, pro které věkové skupiny jsou dárky potřeba, je na www.krabiceodbot.cz. "Smyslem sbírky je ukazovat solidaritu, ukazovat dětem už od útlého věku, že existují i děti, které nemusejí pod stromečkem najít žádný dárek," uvedl Mareš. Děti, které mohou, tak samy vyberou dárek a připraví ho pro jiné dítě.

Krabice od bot má i podobu klasické sbírky - přispívat lze prostřednictvím Krabice on-line, díky níž pokračuje dlouhodobá pomoc dětem formou doučování, předškolní přípravy a volnočasových aktivit pro děti z pěstounských rodin, azylových domů nebo sociálně vyloučených lokalit.

Dítě, které je ohrožené chudobou, podle Mareše lze poznat nikoli podle toho, že by chodilo špatně oblečené či otrhané, ale třeba podle toho, že se netěší na Vánoce, neúčastní se školních výletů, nechodí na obědy, neumí se s kamarády bavit o nových filmech či počítačových hrách. Při loňské on-line výuce se také ukázalo, že v jejich domácnostech není příslušná technika či peníze na připojení k internetu, a proto děti neměly třeba často domácí úkoly. V rodinách pak může panovat agrese, nedůvěra v dospělé či skepse vůči potřebě vzdělávání.

V Česku bylo podle Mareše loni ohroženo chudobou a sociálním vyloučením asi 11,5 procenta populace, což je v Evropě nejméně. Také mezi dětmi do 18 let je na tom ČR v porovnání s Evropou relativně dobře, 12,9 procenta je druhé nejnižší číslo v Evropě. Mareš připomněl, že hranice chudoby se v Česku definuje jako 60 procent mediánu příjmu, tedy kolem 12.000 korun měsíčně na osobu, pro rodinu asi 25.000 korun měsíčně. 

V projektu Krabice od bot jsou nejčastějšími dárci děti. Zapojují se do ní pravidelně nejen rodiny, ale i školy, školky a kroužky. Právě jim je určena novinka letošního ročníku – příručka pro učitele občanské výchovy, která pomůže citlivě vysvětlit, co je chudoba, jak vzniká a s čím se chudí lidé, nejen děti, potýkají.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
26%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
47%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
19%
 
(Počet hlasů celkem: 70)