Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Nový velmistr Maltézského řádu není poprvé Evropan

Ze světa / mk / Vlastní zpráva / 4. května 2023 9:58
Nový velmistr Maltézského řádu  není poprvé Evropan

Nový velmistr Maltézského řádu John T. Dunlap
Autor: www.orderofmalta.int

Řím - Fra' John Timothy Dunlap, šestašedesátiletý kanadský právník, byl ve středu 3. května zvolen 81. velmistrem Maltézského řádu. Je první neevropskou a první nearistokratickou hlavou tohoto řádu v celé jeho historii. Velmistr byl zvolen Úplnou státní radou, která se skládá z 99 voličů z 18 různých zemí. V pozdním středečním odpoledni pak nově zvolený velmistr složil přísahu v Magistrální vile řádu na římském Aventinu, která se společně s Magistrálním palácem (Via dei Condotti) těší statutu a privilegii exteritoriálních území.

Zvolení bratra Johna T. Dunlapa dává podle komentátorů naději, že řád bude po předchozích turbulentních letech pokračovat v cestě reformního procesu, která byla zahájena 1.11.2020 pod vedením zvláštního delegáta Silvana Tomasiho, (od 28.11.2020 kardinál). Současně má být také odpovědí kritikům obviňujícím papeže z omezování suverenity řádu. Fra' John T. Dunlap byl loni, necelý týden po náhlé smrti jednasedmdesátiletého fra' Marca Luzzaga dne 7.6.2022, jmenován novým místodržícím velmistra. Papež František zamýšlel tímto urychlením jmenováním podpořit nadějnou cestu reformního procesu.    

Nový velmistr se narodil 16.4.1957 v Ottawě. Zde také vystudoval univerzitu a byl graduovaný doktorem práv. V právnické profesi se specializoval na korporátní a imigrační právo. Tento mezinárodně respektovaný právník působil od roku 1997 jako právní poradce při Stále pozorovatelské misi Svatého stolce při OSN. Své řeholní povolání objevil v 80. letech jako dobrovolník pomáhající pacientům trpícím AIDS a dalšími nemocemi v Cardinal Cooke Medical Center v Harlemu. Dobrovolnickou službu zde vykonával každý týden po dobu 30 let. Do Maltézského řádu byl přijat v roce 1996. Slavné řeholní sliby složil v roce 2008.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)