Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Poutníci se vydají ze Zašové po cyrilometodějských stezkách do Terchové

Kraje: Zlínský / / ČTK, lkt / 4. září 2023 1:32
Poutníci se vydají ze Zašové po cyrilometodějských stezkách do Terchové

Kaple sv. Cyrila a Metoděje Radhošť
Autor: Wikipedie.org / Bjalek Michal / Creative Commons

Zlín - Skupina poutníků se chystá na pouť ze Zašové na Vsetínsku do slovenské Terchové na Malou Fatru. Velké cyrilometodějské putování začne v pondělí 4. září, skupinu 30 poutníků povede na cyrilometodějské trase o délce asi 150 kilometrů propagátor pěšího putování Petr Hirsch, sdělili ČTK zástupci sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje a Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Trasa spojuje čtyři poutní místa, kostel Navštívení Panny Marie v Zašové, kapli sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti, kostel Panny Marie Matky Církve na vrchu Živčáková a kostel sv. Cyrila a Metoděje v Terchové.

"Skupinová putování po cyrilometodějských stezkách pořádám již sedmým rokem. Je to také už tři roky od premiéry dokumentu Pěšky bez hranic natáčeného ve spolupráci se sdružením Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje na těchto trasách. Mnohé inspiroval k tomu, aby pěší putování sami zkusili. Zájem o tuto formu šetrné turistiky podle mě stále roste," uvedl Hirsch. "V pondělí 4. září se vydáme ze Zašové do Valašského muzea v Rožnově pod Radhoštěm, poté budeme pokračovat po značené Cyrilometodějské stezce na Bílou a nakonec vyzkoušíme novou trasu na Slovensku. Přes Živčákovou a Veľkou Raču dojdeme až do Terchové na Malé Fatře," uvedl Hirsch.

Letos v srpnu uplynulo deset let od založení sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje, které se věnuje mimo jiné značení cyrilometodějských tras v terénu ve spolupráci s Klubem českých turistů. "Rozhodli jsme se poutníky přivítat ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm a oslavit s nimi to, že moderní poutnictví pomáhají šířit," uvedla předsedkyně řídicího výboru sdružení Dana Daňová. V závěru pouti se budou moci poutníci v sobotu 9. září zúčastnit bohoslužby a tradičního výstupu na Velký Rozsutec, který se koná u příležitosti uctění památky papeže sv. Jana Pavla II.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk.net

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s narovnáním práv stejnopohlavních párů ve svazku nazvaném partnerství, místo manželství?
Ano
41%
 
Ano, ale bez možnosti osvojení dětí
8%
 
Ne, jsem pro název manželství
8%
 
Nesouhlasím s těmito svazky
36%
 
Současný zákon o registrovaném partnerství bych neměnil
7%
 
(Počet hlasů celkem: 345)