Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Brněnské biskupství investuje do svého gymnázia i školky, je o ně zájem

Kraje: Jihomoravský / / ČTK / 13. září 2023 1:24
Brněnské biskupství investuje do svého gymnázia i školky, je o ně zájem

Biskupské gymnázium Brno
Autor: Wikipedie.org / Harolde / Creative Commons

Brno - Brněnské biskupství chystá rozšíření areálu svého gymnázia v Barvičově ulici, navýší také kapacitu mateřské školy. Jen za letošní rok investuje biskupství do školství v diecézi 40 milionů korun, nejvíc z vlastních zdrojů za posledních pět let, uvedl mediální zástupce Zdeněk Novák. Investice budou pokračovat i v příštích letech.

V areálu Biskupského gymnázia vznikne nové křídlo s devíti odbornými učebnami pro výuku chemie, fyziky a informačních technologií. Moderní prostory nabídnou studentům špičkové laboratorní vybavení, včetně elektronového mikroskopu. Stavební práce čekají taky mateřskou školu fungující při Biskupském gymnáziu. Přibudou dvě nové třídy, kapacita školky se zvýší ze 40 míst na dvojnásobek.

Oba projekty by měly být hotové v říjnu 2025. Celkové náklady činí zhruba 106 milionů korun. Větší část nákladů pokryje dotace z evropských fondů IROP, biskupství přispěje z vlastních zdrojů necelými 38 miliony korun.

Podle biskupa Pavla Konzbula jsou investice do vzdělání zásadní. "Prostředí, ve kterém se děti a mladí lidé ve škole pohybují, nemá sloužit jen k získání vědomosti, ale k tomu, aby v nich byl zapálen oheň nadšení pro jejich budoucí povolání. Těmi, kdo zapalují, jsou dobří pedagogové a učitelé. Ti k tomu ale potřebují 'kvalitní sirky'. Právě těmi jsou dobře vybavené moderní oborové učebny a laboratoře, které jsou důležitým faktorem pro výchovu budoucích špičkových vědců, lékařů, inženýrů nebo IT odborníků," uvedl Konzbul.

Biskupské gymnázium navštěvuje 830 studentů, k osmiletému studiu je přijat každý pátý až šestý uchazeč, u čtyřletého je to každý třetí. Kapacita mateřské školy je každoročně naplněná.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Filmana
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
71%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 974)