Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Třiapadesátiletý Čech je podezřelý, že ukradl pektorál papeže Benedikta XVI.

Ze světa / vlu / ČTK / 8. října 2023 12:39
Třiapadesátiletý Čech je podezřelý, že ukradl pektorál papeže Benedikta XVI.

Benedikt XVI.
Autor: Wikipedia.org / Creative commons

Mnichov - Třiapadesátiletý Čech je podezřelý z toho, že v červnu z kostela v bavorském Traunsteinu ukradl pektorál někdejšího papeže Benedikta XVI. V tiskové zprávě o tom informovala bavorská policie.

Papežův pektorál, tedy kříž na řetízku nošený na hrudi, byl z kostela odcizen 19. června. Policie na místě našla řadu stop, které po jejich porovnání s mezinárodními databázemi ukázaly na to, že za činem stál nejspíš český občan, na něhož Německo vydalo mezinárodní zatykač.

Muž, který už byl německé policii známý kvůli dřívějším trestným činům, se v srpnu sám vydal české policii, která ho zatkla a předala do spolkové republiky. Nyní je ve vazbě v Traunsteinu.

O tom, kde se teď papežský pektorál nachází, zatím Čech nic nevypověděl. Kvůli tomu, že už byl v minulosti opakovaně trestán, počítá státní zastupitelství s tím, že v případě odsouzení stráví několik let za mřížemi. Trest by se ale mohl snížit, pokud bude pektorál vrácen.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
52%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
16%
 
Ne
9%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
23%
 
(Počet hlasů celkem: 120)