Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Ekumenická rada církví odsuzuje terorismus a antisemitismus a modlí se za mír

Domácí zpravodajství / / ERC / 31. října 2023 14:31
Ekumenická rada církví odsuzuje terorismus a antisemitismus a modlí se za mír

Ekumenická rada církví
Autor: Facebook

Praha - Ekumenická rada církví v ČR se znepokojením sleduje současnou situaci v Izraeli a na Blízkém východě a vyjadřuje svou blízkost v modlitbě všem, kdo v jejím důsledku nevinně trpí. Uvedla to v tiskové zprávě ze dne 30. října.

Zásadně odsuzuje antisemitismus, terorismus a projevy nenávisti, ke kterým došlo a dochází v souvislosti s napadením Státu Izrael islamistickým hnutím Hamás 7. října 2023. Zároveň vyjádřila vděk, že má ve svém středu jako člena pozorovatele i Federaci židovských obcí, se kterou po mnoho let rozvíjí plodnou spolupráci v mnoha oblastech své činnosti. "Tím spíše se nás dotýká, když jsou Židé, naši starší spolubratři ve víře v Boha, terčem násilí a projevů nenávisti, jak v Izraeli, tak jinde ve světě, včetně naší země. Odmítáme zpochybňování či relativizaci teroristického útoku proti izraelským civilistům a odsuzujeme šíření dezinformací, kterého jsme v souvislosti s ním svědky. Pamatujeme v modlitbě na všechny oběti a jejich blízké, prosíme Boha za mír a zastavení utrpení všech nevinných civilistů bez rozdílu, zároveň však trváme na tom, že morální odpovědnost za konflikt nese v první řadě agresor. Ať Hospodin obnoví svůj mír, modlíme se slovy žalmu 29: Hospodin dává svému lidu sílu, Hospodin žehná svůj lid pokojem."

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 274)