Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Za nemocnými v kyjovské nemocnici začne opět docházet kaplan

Kraje: Jihomoravský / / ČTK / 10. listopadu 2023 10:04
Za nemocnými v kyjovské nemocnici začne opět docházet kaplan

Ilustrační foto
Autor: Člověk a Víra / Gabriela Nováková

Kyjov(Hodonínsko) - Do kyjovské nemocnice začne v příštích týdnech za pacienty opět docházet kaplan. Nemocnice obnovuje spolupráci s olomouckou arcidiecézí, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Veronika Hollerová. Spolupráce mezi nemocnicí a církví platí od roku 2014, přerušila ji ale koronavirová pandemie.

Nemocniční kaplan by mohl přicházet dvě odpoledne v týdnu, v úterý a čtvrtek. Pacientům naslouchá, povídá si s nimi, předčítá i přináší svaté přijímání. "Obnovená spolupráce s církví přináší naději na zlepšení zdraví pacientů, a to bez ohledu na jejich náboženské vyznání. Má za cíl podpořit a posílit každého, kdo prochází léčbou v nemocnici a o tuto službu projeví zájem," sdělila mluvčí.

V brněnských nemocnicích je funkce nemocničních kaplanů běžná. Za pacienty ve Fakultní nemocnici Brno dochází třeba kaplanka Anna Kostková. "Bývám tam každý den kromě neděle. Někdy navštívím deset pacientů, jindy pět. Záleží, jak dlouho jsem potřeba, u člověka sedím i hodinu. Lidé se nejčastěji chtějí bavit o rodině, co prožili, snaží se dát si věci v životě do pořádku, hledají odpuštění. Pro uzdravení je to nesmírně důležité," řekla Kostková.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
52%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
16%
 
Ne
9%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
23%
 
(Počet hlasů celkem: 120)