Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Z funkce předsedkyně rady evangelické církve v Německu odstoupila Annette Kurschusová

Ze světa / / ČTK / 20. listopadu 2023 22:29
Z funkce předsedkyně rady evangelické církve v Německu odstoupila Annette Kurschusová

Annette Kurschusová
Autor: Wikipedie.org / Jan-Herm Janßen / Creative Commons

Berlín - V Německu z funkce předsedkyně rady evangelické církve odstoupila Annette Kurschusová. Agentura DPA píše, že tato teoložka a pastorka čelí obvinění, že léta věděla o tom, že jeden z někdejších pracovníků církve je podezřelý ze sexuálního násilí.

Kurschusová dnes oznámila, že odstupuje z postu předsedkyně rady Německé evangelické církve, kterou vedla od roku 2021, i z vedení vestfálské evangelické církve, v jejímž čele byla od roku 2012.

Kurschusová odchází v souvislosti s vyšetřováním státního zastupitelství v Siegenu v Severním Porýní-Vestfálsku, které se týká jistého zaměstnance církve, jenž v 90. letech působil ve stejném okrsku jako Kurschusová. Zda se dotačný dopustil nějakých trestných činů, státní zastupitelství podle DPA ještě nevyjasnilo. Objevily se otázky, co Kurschusová o pochybeních tohoto muže věděla.

Předsedkyně rady Německé evangelické církve, k níž se v Německu hlásí více než 19 milionů lidí, se ocitla pod sílícím tlakem. Bránila se, že o případu ze Siegenu z 90. let se dozvěděla teprve letos v srpnu, kdy se objevilo anonymní trestní oznámení. „Dříve jsem o tomto sexuálním násilí, kterého se údajně dopouštěl tento člověk, nevěděla,“ uvedla pastorka. Muž, kterého se trestní oznámení týká, je v důchodu.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 174)