Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Farnosti vyrábějí adventní věnce, výtěžek pomůže lidem v nouzi i sirotčinci

Kraje: Olomoucký / / ČTK / 26. listopadu 2023 21:49
Farnosti vyrábějí adventní věnce, výtěžek pomůže lidem v nouzi i sirotčinci

Ilustrační obrázek
Autor: Arcidiecézní charita Olomouc

Olomouc - Na provoz dětského domova Verbist Care v mongolském Ulánbátaru i pomoc lidem v nouzi bude použit výtěžek z prodeje adventních věnců, které vyrábějí lidé v několika olomouckých farnostech. Prodej adventních věnců vyvrcholí v neděli 3. prosince ve vybraných olomouckých kostelích. V loňském roce dárci podpořili benefiční akci částkou 128.192 korun a většina výtěžku putovala právě do sirotčince Verbist Care. ČTK to sdělila mluvčí olomoucké charity Eva Štefková.

"Loňský výtěžek 92.311 korun byl součástí daru Charity ČR pro dětský domov v Ulánbátaru a pokryl jak výměnu čerpadla topení, které se porouchalo přímo uprostřed zimy, tak další potřebné výdaje, jako je jídlo, oblečení, zdravotní péče, údržba, služby, vzdělání a rozvojové projekty pro děti,“ uvedla koordinátorka benefiční akce Dagmar Hubená. Výroba věnců je uspořádána v několika farnostech olomouckého děkanátu. "Celkově počítáme s výrobou zhruba 350 adventních věnců," podotkla Hubená.

Nyní v dětském domově v Ulánbátaru pobývá 46 dětí ve věku od tří do 17 let. Další tři vysokoškoláci bydlí na kolejích. Mezi nejnaléhavější potřeby mongolského sirotčince patří potraviny. "Náklady na základní potřeby, jako je jídlo, se zde často a bez varování zvyšují. Proto je jídlo tou nejdůležitější položkou, která vyžaduje naši plnou pozornost, " upozornil ředitel dětského domova Mputu Ngandu Simon.

Charita Olomouc každoročně organizuje ve spolupráci s charitní prodejnou Dobrodruhá i workshop zaměřený na výrobu adventních věnců. Výtěžek z workshopu v prodejně bude zčásti rovněž věnován na podporu sirotčince v Mongolsku a také na zajištění štědrovečerní večeře pro lidi bez domova.

Adventní věnce si budou moci lidé po mši zakoupit v neděli 3. prosince například v bazilice Navštívení Panny Marie, v katedrále svatého Václava, v kostele svatého Mořice či v kostele Panny Marie Sněžné. K dostání budou také v kostelech farností v Hněvotíně či Těšeticích. Do akce se letos zapojila i Caritas-Vyšší odborná škola sociální Olomouc, adventní věnce tam budou k dostání v kavárně Caritaska.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
52%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
16%
 
Ne
9%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
23%
 
(Počet hlasů celkem: 120)