Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Skauti dnes přivezou z Rakouska do Česka betlémské světlo

Domácí zpravodajství / / ČTK / 9. prosince 2023 18:44
Skauti dnes přivezou z Rakouska do Česka betlémské světlo

Ilustrační foto - Betlémské světlo
Autor: www.betlemskesvetlo.cz

Brno - Skauti dnes přivezou z Rakouska do Česka betlémské světlo, které budou o týden později rozvážet vlaky do celé republiky. Světlo přiveze vlak RJ 372 Vindobona s plánovaným příjezdem ve 20:36.

Betlémské světlo letos skauti do České republiky dopraví z Lince, kde ho rakouští skauti předají delegacím z celé Evropy. Čeští junáci jej následně přivezou z Vídně do Brna vlakem railjet 372 Vindobona, konkrétně ze stanice Wien Hbf. V neděli jej pak donesou do brněnské katedrály svatého Petra a Pavla.

"Kvůli situaci na Blízkém východě tentokrát neletěla delegace z Rakouska do Izraele, ale světlo v Chrámu Narození Páně v Betlémě zapálila místní dívka Pillar Jarayseh. Poté bylo dovezeno do Ammánu, odkud putovalo letecky do Rakouska. Tam ho převzal Michael Putz - letošní Dítě světla. Desetiletého studenta vybrali organizátoři, protože je nadšený skaut a dobrovolný hasič," popsali skauti na sociální síti X.

Betlémské světlo je jedním z novodobých symbolů Vánoc, který vznikl v roce 1986 v Rakousku. Jde o světlo, které rakouští skauti přepravují před Vánoci přímo z izraelského Betléma.

O rozvoz světla po Česku se v sobotu 16. prosince postarají skautští kurýři, kteří budou cestovat vybranými rychlíky i osobními vlaky. Od nich si světlo převezmou ve stanicích místní skauti nebo dobrovolníci, kteří pak budou šířit plamínek dál.

Více informací včetně termínů a míst najdou zájemci na webu www.betlemskesvetlo.cz.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
53%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
16%
 
Ne
9%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
22%
 
(Počet hlasů celkem: 119)