Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Novoroční ekumenická bohoslužba bude věnována obětem útoku na filozofické fakultě

Domácí zpravodajství / kir / ERC, red. / 31. prosince 2023 18:05
Novoroční ekumenická bohoslužba bude věnována obětem útoku na filozofické fakultě

Věž funkcionalistického kostela CČSH na Vinohradech
Autor: Wikipedia.org / Vít Vít / Creative Commons

Praha - Ekumenická rada církví (ERC) zve na novoroční ekumenickou bohoslužbu, která bude věnována památce obětí útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a jejich blízkým.

Bohoslužba se uskuteční 1. ledna od 18.00 h v Husově sboru Církve československé husitské (CČSH) v Praze na Vinohradech, Dykova 1 (příchod do kostela bude kvůli přenosu ČT možný pouze do 17.45 h).

Novoroční ekumenická bohoslužba je tradiční událost na počátku roku, které se účastní zástupci všech významných křesťanských církví v naší zemi a Federace židovských obcí. Mottem bohoslužby bude biblický citát „Hospodin dává zemdlenému sílu a dostatek odvahy bezmocnému.“ (Iz 40,29) a jejím hlavním tématem posila v těžké době - i s ohledem na nedávné tragické události.

Dialogicky budou kázat biskup Tomáš Tyrlík, předseda Ekumenické rady církví, a  Tomáš Holub, římskokatolický biskup plzeňský.

Bohoslužbu zpěvem doprovodí Vysokoškolský umělecký soubor a Pražští chrámoví sólisté pod vedením Jakuba Zichy. Symbolického aktu připomínky se budou účastnit studenti Karlovy univerzity. Bohoslužbu přenáší Česká televize přímým přenosem (záznam zde).

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Považujete slova papeže Františka o „bílé vlajce" za vhodná pro řešení ruské agrese na Ukrajině?
Ano
22%
 
Ano, papež se jen nepřesně vyjádřil
1%
 
Ne, je třeba vážit slova
24%
 
V žádném případě ne, s agresorem se nevyjednává
53%
 
(Počet hlasů celkem: 225)