Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře loni přibylo návštěvníků

Kraje: Středočeský / / ČTK / 26. ledna 2024 9:47
Chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře loni přibylo návštěvníků

Chrám sv. Barbory v Kutné Hoře
Autor: Wikipedie.org / Miaow Miaow / Creative Commons

Kutná Hora - Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře si loni prohlédlo téměř 250.000 lidí, meziročně o čtvrtinu více. Nárůst počtu zřejmě souvisel s návratem zahraničních turistů, uvedla na dotaz ČTK Kristýna Drahotová z Římskokatolické farnosti - arciděkanství Kutná Hora. Návštěvnost se však stále nevrátila na úroveň před pandemií. V předcovidovém roce 2019 si do chrámu našlo cestu skoro 348.000 lidí, o rok dříve jich bylo 324.000.

"Nárůst návštěvnosti přisuzujeme vložené energii do marketingu a návratu zahraničních návštěvníků. Zaznamenali jsme mnoho hostů z Německa, Polska a Slovenska. V závěru i početnější skupiny návštěvníků z Asie," řekla Drahotová.

Návštěvníci měli loni velký zájem o noční prohlídky chrámu svaté Barbory s ukázkou hry na varhany nebo o koncerty. Šlo například o Mezinárodní hudební festival, koncert Prague Cello Quartet nebo tradiční Českou mši vánoční v podání kutnohorského Učitelského smíšeného pěveckého sboru Tyl.

Více turistů loni zamířilo i do dalších kutnohorských památek. Kostel svatého Jakuba, který farnost zpřístupnila po rozsáhlé opravě celoročně, navštívilo přes 72.000 lidí, tedy o 78 procent více než v roce 2022. Návštěvnost Kaple Božího těla vzrostla o tři procenta na 113.000 lidí.

Letos chce farnost v reakci na velký počet německých hostů rozšířit on-line průvodce po chrámu svaté Barbory o německou mutaci. V aplikaci pro mobilní telefony najdou návštěvníci řadu informací, fotografie i audioprůvodce.

Novinkou v Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora bude otevření kostela Nanebevzetí Panny Marie v Gruntě, který se loni podařilo zachránit. "Rekonstrukce byla financována z fondů EHP. Díky těmto prostředkům jsme zajistili kostel tak, aby nedocházelo k rozšiřování statických poruch a možnému následnému zřícení. Zrestaurovali jsme výraznou část celoplošné secesní výmalby interiéru," uvedla Drahotová. Na jaře se opět začnou v kostele konat pravidelné bohoslužby a také bude přístupný široké veřejnosti.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 165)