Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Vůdce keňské hladovějící sekty byl obžalován z vraždy 191 dětí

Ze světa / / ČTK / 7. února 2024 12:55
Vůdce keňské hladovějící sekty byl obžalován z vraždy 191 dětí

Paul Mackenzie
Autor: Facebook

Nairobi - Vůdce keňské sekty Paul Mackenzie a 29 jeho společníků si včera 6. února vyslechli obžalobu z vraždy 191 dětí, jejichž těla byla nalezena mezi stovkami dalších mrtvých zakopaných v lese. Informovala o tom agentura Reuters. Jeden z nejhorších sektářských případů moderní historie je známý jako masakr ze Shakaholy podle jména lesa, v němž dosud policie objevila na 430 mrtvých těl členů sekty.

Podle žalobců Mackenzie nabádal členy k smrti vyhladověním. Extrémní a často vynucený půst jim měl zaručit nanebevstoupení a setkání s Ježíšem ještě před srpnem loňského roku, na kdy Mackenzie hlásal konec světa. Všichni obžalovaní, kteří stanuli před soudem v pobřežním městě Malindi, vinu odmítli. Jeden z podezřelých byl shledán duševně nezpůsobilým zúčastnit se soudního procesu.

Keňská policie loni od dubna do července nalézala v lese těla uložená v mělkých hromadných hrobech. Jen 39 z nich se podařilo identifikovat pomocí testů DNA.

"Pořád z něj mám hrůzu," řekla jedna z přeživších zpravodajskému webu BBC na dotaz, co by Mackenziemu řekla, kdyby ho potkala. "Potkat už ho nikdy nechci," dodala 29letá matka čtyř dětí, která si nepřála zveřejnit své jméno a které se podařilo z lesa utéct.

Stoupenci sekty nazývané Good News International Church žili v několika oddělených osadách v lese Shakahola na území o rozloze přes 300 hektarů. Někteří z nich později vypověděli, že Mackenzie zakazoval členům sekty posílat děti do školy nebo do nemocnice, neboť tyto instituce prohlašoval za nástroje satana. V lese je podle svědectví později držel proti jejich vůli pod dozorem strážných.

Samozvaný pastor Mackenzie, původní profesí řidič taxi, se loni v dubnu sám vydal policii. Byl obviněn z trestných činů souvisejících s terorismem, z násilí na dětech, zabití a mučení. V prosinci byl navíc odsouzen k 12 měsícům vězení za výrobu a distribuci filmů bez licence.

Mackenzieho advokát říká, že jeho klient při vyšetřování spolupracuje. Soudce oznámil, že 30 obžalovaných se má k soudu znovu dostavit 7. března, kdy se bude projednávat případná kauce.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 190)