Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež se ve Vatikánu setkal s rodinami rukojmích, které drží Hamás v Gaze

Ze světa / / ČTK / 9. dubna 2024 19:43
Papež se ve Vatikánu setkal s rodinami rukojmích, které drží Hamás v Gaze

Papež František
Autor: Flickr.com / Mazur / Creative Commons

Vatikán - Papež František se dnes ve Vatikánu setkal s příbuznými několika z asi 130 rukojmích, které drží v Pásmu Gazy palestinské hnutí Hamás už půl roku. Informoval o tom server Vatican News. Ten také připomněl, že jde o druhé podobné setkání s příbuznými lidí, které Hamás unesl loni v říjnu. Rodiny rukojmích přicestovaly do Říma s izraelským ministrem zahraničí Jisraelem Kacem.

Setkání hlavy katolické církve s příbuznými rukojmích trvalo podle Vatikánu necelou hodinu. K papeži přišli s fotkami svých blízkých, s nimiž chodí příbuzní unesených už týdny také demonstrovat do ulic Jeruzaléma a Tel Avivu ve snaze přimět izraelskou vládu k dohodě s Hamásem.

Vatikán dnes připomněl, že papež se už loni v listopadu setkal s příbuznými unesených a týž den i se skupinou Palestinců, jejichž rodiny trpí v Pásmu Gazy kvůli válce, která tam způsobila humanitární krizi přerůstající v poslední době v hladomor.

Válku začal Hamás teroristickým útokem na Izrael 7. října, kdy v pohraničí u Pásma Gazy zabil na 1200 lidí a asi 250 osob odvlekl do Gazy. Masivní izraelské odvetné bombardování a pozemní operace stála podle Hamásu život přes 33.000 Palestinců.

Izraelský ministr zahraničí Kac se v Itálii už v neděli setkal se svým tamním protějškem Antoniem Tajanim, který ho vyzval, aby Izrael umožnil vstup většího množství potravin a léků do Gazy. Podle agentury ANSA také Tajani zopakoval Kacovi, že Itálie je proti chystané izraelské vojenské operaci v oblasti Rafáhu na jihu Pásma Gazy, kam se uchýlilo před boji na 1,4 milionu Palestinců.

Papež František opakovaně vyzývá k okamžitému zastavení bojů v Gaze, propuštění rukojmích a také větší humanitární pomoci Palestincům. I při nedělní modlitbě na Svatopetrském náměstí v Římě apeloval znovu na politiky, aby se snažili jednat o míru mezi Izraelem a Palestinci a také na Ukrajině. "Modleme se vždy za mír, za spravedlivý a trvalý mír, obzvlášť za utrpením sužovanou Ukrajinu a za Palestinu a Izrael," řekl v neděli papež podle AFP. "Kéž dá Pán vůdcům schopnost se trochu zastavit, aby mohli uvažovat a vyjednávat," dodal.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 205)