Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Evangelická církev v Heidelbergu láká na bohoslužby pomocí písní Taylor Swiftové

Ze světa / / ČTK / 18. dubna 2024 17:54
Evangelická církev v Heidelbergu láká na bohoslužby pomocí písní Taylor Swiftové

Vystoupení zpěvačky z roku 2007
Autor: Wikipedie.org / mysl-oko / Creative Commons

Heidelberg (Německo) - Evangelický kostel v německém Heidelbergu se snaží nalákat mladé na nedělní bohoslužby a daří se mu to pomocí písní americké zpěvačky Taylor Swiftové. Skladby nejúspěšnější popové zpěvačky současnosti sice zazní živě, jejich interpretkou ale bude místní učitelka popové a církevní hudby Tine Wiechmannová, informovala agentura DPA.

„Jsem překvapen a velmi nadšen. S takovou odezvou jsem nepočítal,“ řekl farář Vincenzo Petracca. Původně měla být bohoslužba 12. května jen jedna. Poté, co byla zakrátko zarezervovaná, rozhodla se církev uspořádat kromě mše v 11:00 hodin ještě jednu ve 13:00. Gotický kostel Svatého Ducha, který je 600 let starý a je největším svatostánkem v historickém Heidelbergu, má k dispozici 423 míst na sezení. Vstup je zadarmo, místo je ale nutné si dopředu zarezervovat.

Bohoslužba parafrázuje název alba Taylor Swiftové „Anti-Hero“, tedy antihrdina. Podle vyjádření na webových stránkách farnosti se má nedělní obřad a kázání točit kolem textů písní americké zpěvačky a spirituality.

Záměrně chceme svou nabídkou zasáhnout i nové návštěvníky kostela, zejména z mladší generace, uvádí farář Petracca. Kostel Svatého Ducha už dříve nabízel své prostory k popovým koncertům například s hudbou Beatles, Leonarda Cohena, skupiny Queen nebo zpěvačky Madonny. Bohoslužba s hudbou Swiftové se má zabývat jejím přístupem ke vztahu popmusic a politiky. „Swiftová je v současnosti nejvlivnější popovou hvězdou na planetě. Má se za to, že má moc ovlivnit podzimní volby v USA,“ řekl 59letý Petracca.

 

 

 

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 204)