Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Církev laicizovala kněze z Barbarinovy kauzy

Ze světa

Církev laicizovala kněze z Barbarinovy kauzy

ČTK / 5. 7. 2019 10:21

Francouzský kněz Bernard Preynat, který v 80. a 90. letech zneužíval chlapce, byl dnes zbaven kněžských povinností a převeden do laického stavu. Informovala o tom agentura AFP. Soud v Lyonu v březnu shledal francouzského kardinála a místního arcibiskupa Philippa Barbarina vinným z toho, že Preynatovo sexuální zneužívání nezletilých zatajoval.

Ze světa

Putin potřetí jednal s Františkem, opět se opozdil

ČTK / 5. 7. 2019 9:38

Putin potřetí jednal s Františkem, opět se opozdil Papež František včera přijal ruského prezidenta Vladimira Putina, který uprostřed krize vztahů Ruska se Západem zavítal na bleskovou návštěvu Říma a Vatikánu. Ruský prezident, proslulý svou nedochvilností, dorazil na svou třetí schůzku s Františkem s přibližně hodinovým zpožděním.

Domácí zpravodajství

Dny dobré vůle na Velehradě dnes vyvrcholí národní poutí

red/ČTK / 5. 7. 2019 9:05

Dny dobré vůle na Velehradě dnes vyvrcholí národní poutí Včera začaly na Velehradě dvacáté Dny lidí dobré vůle, největší oslavy svého druhu u nás. Dnes pokračují Národní poutí Velehrad a v 10.30 vyvrcholí na nádvoří před bazilikou tradiční poutní mší svatou, kterou každoročně navštíví desítky tisíc poutníků.

Domácí zpravodajství

Proti obnovení mariánského sloupu se vyslovilo 26 kunsthistoriků

ČTK / 2. 7. 2019 10:07

Proti obnovení mariánského sloupu se vyslovilo 26 kunsthistoriků Proti umístění repliky mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze se vyslovilo 26 českých historiků umění, kteří napsali dopis pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti) a městské radě. Barokní památka, zbořená v roce 1918, byla podle autorů dopisu výrazem habsburské protireformační propagandy, a proto nemůže přispět ke smíření mezi církvemi. Pro obnovu historické podoby sloupu navíc neexistuje dostatek podkladů, uvádějí signatáři.

Domácí zpravodajství

Pražské arcibiskupství jmenovalo novou ředitelku Veselé školy, většina pedagogů odchází

ČTK / 2. 7. 2019 10:00

Pražské arcibiskupství jmenovalo novou ředitelku Veselé školy, většina pedagogů odchází Pražské arcibiskupství jmenovalo novou ředitelkou církevní základní školy Veselá škola v Praze 1 Ivanu Poláčkovou, která má zajistit její stabilizaci.  Kvůli vypsání konkurzu na ředitele a zásahům arcibiskupství do chodu školy dala výpověď většina učitelů. Nová ředitelka má zahájit komunikaci s těmi stávajícími.

Článek měsíce

Tragédie celibátu. Nad knihou, která bolí (na správném místě)

Zdeněk A. Eminger / 9. 6. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
62%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
9%
 
Ne
27%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 1314)