Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Nedaleko Londýna bylo pohřbeno šest neznámých obětí holokaustu

Ze světa

Nedaleko Londýna bylo pohřbeno šest neznámých obětí holokaustu

ČTK, mn / 21. 1. 2019 10:33

Na židovském hřbitově severně od Londýna bylo v neděli pohřbeno šest neznámých lidí, kteří přišli o život během holokaustu v nacistickém vyhlazovacím táboře v Osvětimi. Jejich pozůstatky anonymní dárce věnoval britskému Imperiálnímu válečnému muzeu v roce 1997 spolu s řadou předmětů souvisejících s masovým vyvražďováním židovského obyvatelstva Evropy během druhé světové války.

Domácí zpravodajství

Nové důkazy by mohly vyvrátit vinu kněze odsouzeného za pohlavní zneužívání

ČTK, mn / 21. 1. 2019 10:37

Nové důkazy by mohly vyvrátit vinu kněze odsouzeného za pohlavní zneužívání Po deseti měsících se vrátí jesenický okresní soud k případu bývalého katolického kněze Adama Stanislava Kuszaje, který byl v roce 2011 odsouzen za pohlavní zneužívání tehdy šestnáctiletého ministranta.

Domácí zpravodajství

Církevní turistika se rozšiřuje do Rakouska, web bude i v němčině

ČTK / 21. 1. 2019 8:59

Církevní turistika se rozšiřuje do Rakouska, web bude i v němčině Biskupství brněnské do letošního léta spustí německou jazykovou verzi webu Církevní turistiky. Spolupracovat na ní bude se sousední rakouskou diecézí St. Pölten, která do systému, jenž pomáhá propagovat církevní památky, přidá kostely a kláštery ve vlastní správě. Zároveň společně s rakouskou stranou uspořádá kurz pro průvodce v církevních památkách. 

Domácí zpravodajství

Lidé si po celé republice připomněli Jana Palacha v den výročí jeho úmrtí

ČTK, red. / 19. 1. 2019 23:54

Lidé si po celé republice připomněli Jana Palacha v den výročí jeho úmrtí Lidé si dnes po celé zemi připomněli Jana Palacha, který zemřel před 50 lety 19. ledna 1969. V Týnském chrámu na Staroměstském náměstí bylo za něj odslouženo rekviem, ekumenické bohoslužby pak v kostele U Martina ve zdi. U jeho pomníku před Národním muzeem stovky lidí zapalovaly svíce. Světlo zažehli i u jeho rodného domu ve Všetatech. Vzpomínalo se i na takzvaný Palachův týden v roce 1989.

Ze světa

Z výstavy v Haifě odstraní po protestech ukřižovaného klauna McDonalda

ČTK / 17. 1. 2019 19:19

Z výstavy v Haifě odstraní po protestech ukřižovaného klauna McDonalda Muzeum v izraelském městě Haifa po protestech místních křesťanů odstraní z výstavy dílo nazvané McJesus, na němž je ukřižovaný barevný klaun Ronald McDonald, první maskot americké firmy McDonald's. Informují o tom dnes izraelská média. Odstranění artefaktu ale kritizují místní organizace bojující za lidská práva, podle nichž tak vláda ustoupí násilí a poruší svobodu uměleckého vyjadřování.

Článek měsíce

Den, kdy začal nenávidět

Zdeněk A. Eminger / 2. 1. 2019

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je česká katolická církev „dům ze skla“?
Ano
19%
 
Částečně
5%
 
Ne
73%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 376)