Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Ekumenické nešpory připomněly 399. výročí bitvy na Bílé hoře

Domácí zpravodajství

Ekumenické nešpory připomněly 399. výročí bitvy na Bílé hoře

ERC, red. / 14. 11. 2019 10:19

Ekumenické nešpory ke vzpomínce na oběti bitvy na Bílé Hoře se uskutečnily v neděli 10. listopadu v bělohorském kostele Panny Marie Vítězn. Nešpory společně provázeli Tomáš Holub, biskup plzeňský a předseda rady ČBK pro ekumenismus, Daniel Ženatý, synodní senior Českobratrské církve evangelické a předseda Ekumenické rady církví (ERC) a benediktinská řádová sestra Stanislava Francesca Šimuniová z místní řádové komunity.

Ze světa

Poutníci z Česka předali papeži Františkovi sochu sv. Anežky

ČTK / 13. 11. 2019 21:50

Poutníci z Česka předali papeži Františkovi sochu sv. Anežky Představitelé české katolické církve, doprovázeni stovkami českých poutníků, dnes předali papeži Františkovi sochu sv. Anežky. Papež jim při generální audienci na náměstí sv. Petra za sochu poděkoval, děkoval i za zpěv, kterým ceremonii doprovázely čtyři české sbory, a bronzovou sochu, na níž po třech dnech dešťů ve Vatikánu konečně zasvítilo slunce, si prohlédl. 

Domácí zpravodajství

Spor hasičů a církve kvůli Gutům pokračuje, biskupství neustoupí

ČTK / 11. 11. 2019 21:50

Spor hasičů a církve kvůli Gutům pokračuje, biskupství neustoupí Spor moravskoslezských hasičů a církve kvůli protipožárnímu zabezpečení stavby repliky kostela v Třinci – Gutech pokračuje. Biskupství neustoupí požadavku hasičů, aby byl objekt napojen na jejich pult.

Ze světa

V Římě dnes začne třídenní česká národní pouť k poctě svaté Anežky

ČTK / 11. 11. 2019 9:57

V Římě dnes začne třídenní česká národní pouť k poctě svaté Anežky V Římě dnes začne česká národní pouť k příležitosti 30. výročí svatořečení Anežky České. Zúčastní se jí všichni čeští a moravští biskupové a více než dvě tisícovky poutníků. Ve středu 13. listopadu všechny čeká generální audience u papeže Františka. Čeští a moravští katolíci mu předají sochu sv. Anežky České a výtěžek z charitativní sbírky po chudé a potřebné.

Ze světa

Německo oslavuje 30. výročí pádu Berlínské zdi. Hutka zazpíval v Kapli smíření

Vlastní zpráva / 9. 11. 2019 14:44

Německo oslavuje 30. výročí pádu Berlínské zdi. Hutka zazpíval v Kapli smíření V Kapli smíření v centru německé metropole, kde stávala Berlínská zeď, zazpíval dnes český písničkách Jaroslav Hutka. Vystoupil hned po projevu kancleřky Angely Merkelové.  Vzpomínka v kapli je součástí víkendových oslav 30. výročí pádu zdi, která byla hlavním symbolem železné opony rozdělující poválečnou Evropu.

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
9%
 
Ano
23%
 
Ne, je nás čím dál méně
38%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 343)