Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Nejvyšší soud Pákistánu potvrdil zproštění viny křesťanky Bibiové

Ze světa

Nejvyšší soud Pákistánu potvrdil zproštění viny křesťanky Bibiové

ČTK, red. / 29. 1. 2019 14:12

Pákistánský nejvyšší soud dnes potvrdil osvobození křesťanky Asii Bibiové, která byla v roce 2010 odsouzena k trestu smrti za údajnou urážku islámského proroka Mohameda. Učinil tak odmítnutím petice, s níž radikální islamisté požadovali, aby žena byla popravena.

Ze světa

Papež zakončil návštěvu Panamy se statisíci poutníky. Mluvil i ve prospěch migrantů

ČTK / 28. 1. 2019 20:48

Papež zakončil návštěvu Panamy se statisíci poutníky. Mluvil i ve prospěch migrantů Bohoslužbou pod širým nebem, jíž se zúčastnilo na 700.000 lidí, v neděli papež František v hlavním městě Panamy formálně zakončil Světové dny mládeže. V minulých dnech se pak papež František znovu postavil na obranu migrantů, když prohlásil, že je "nesmyslné a nezodpovědné" vnímat je všechny jako hrozbu pro společnost.

Ze světa

Výroční Den obětí holokaustu vyvolal v Evropě i rozporuplné reakce

ČTK / 28. 1. 2019 20:35

Výroční Den obětí holokaustu vyvolal v Evropě i rozporuplné reakce Výroční Den obětí holokastu vyvolal v Evropě i rozporuplné reakce. Na připomínku osvobození tábora v Osvětimi dorazily desítky nacionalistů a stoupenců krajíní pravice. V Maďarsku pak vládní strana Fidesz vydala prohlášení ke Dni památky obětí holokaustu, ve kterém úvádí, že mnozí západoevropští Židé dnes znovu žijí ve strachu, protože "s hromadnou imigrací byl na kontinent vpuštěn antisemitismus". 

Domácí zpravodajství

Biskup Malý: Vláda si za zdanění náhrad koupila podporu KSČM

ČTK, mn / 28. 1. 2019 18:35

Biskup Malý: Vláda si za zdanění náhrad koupila podporu KSČM Způsob schválení zdanění církevních náhrad ve Sněmovně demonstruje sílící bezskrupulóznost, aroganci a pokrytectví v české politice.

Domácí zpravodajství

Zdanění restitučních náhrad pro židovské obce může zahrnout i majetek zkonfiskovaný nacisty

ZTI / 27. 1. 2019 16:00

Zdanění restitučních náhrad pro židovské obce může zahrnout i majetek zkonfiskovaný nacisty Krátce před Dnem památky obětí holokaustu, kdy si dnes svět připomíná výročí osvobození vyhlazovacího tábora v Osvětimi-Březince schválila poslanecká sněmovna novelu zákona, která zdaňuje peněžité náhrady za majetek nevydaný v restitucích. Zdanění náhrad pro židovské obce může zahrnout i majetek zkonfiskovaný nacisty.

Článek měsíce

Umí církev v ženách vidět i něco jiného než matky?

Petra Švecová / 20. 8. 2022

Kraje

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
20%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 115)