Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Vedení evangelické církve kritizovalo nedostatek odvahy politiků čelit nenávisti vůči uprchlíkům

Domácí zpravodajství

Vedení evangelické církve kritizovalo nedostatek odvahy politiků čelit nenávisti vůči uprchlíkům

ČCE / redakce / 2. 7. 2015 23:35

Synodní rada evangelické církve vydala na svém posledním zasedání v úterý 30. června prohlášení, ve kterém kritizovala nedostatek odvahy politiků čelit nenávisti vůči uprchlíkům. Vyzvala představitele státu k urychlenému vytvoření právního rámce, ve kterém by pomoc uprchlíkům mohla uskutečňovat. Zaroveň se vedení evangelické církve obrátilo i na vlastní členy a jednotlivé sbory, aby hledaly možnosti, jak poskytovat následnou pomoc k začlenění všech, kdo chtějí žít v české společnosti. 

Domácí zpravodajství

Premiér Sobotka: Hus je významnou postavou dějin, symbol mravní autonomie

ČTK / 2. 7. 2015 17:52

Premiér Sobotka: Hus je významnou postavou dějin, symbol mravní autonomie K nejvýznamnějším postavám českých dějin řadí kazatele a učence Jana Husa premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Nebál se vzepřít těm, kteří chtěli z pozice moci určovat, co je pravda. Právě proto se k němu lidé upínali v těžkých chvílích našich dějin, řekl dnes Sobotka na akademickém shromáždění Karlovy univerzity, které se konalo u příležitosti blížícího se 600. výročí Husovy mučednické smrti.

Domácí zpravodajství

Číhošť se kvůli Toufarově slavnosti připravuje na davy poutníků

ČTK / 2. 7. 2015 17:25

Číhošť se kvůli Toufarově slavnosti připravuje na davy poutníků V Číhošti na Havlíčkobrodsku jsou v plném proudu přípravy na slavnost spojenou s uložením ostatků pátera Josefa Toufara v tamním kostele. Počet poutníků, kteří druhý červencový víkend přijdou do obce se 168 obyvateli uctít památku kněze umučeného komunistickým režimem, si nikdo netroufá odhadnout.

Kultura

Soud začal řešit spor církve a NG o vzácný obraz Madony z Veveří

ČTK / 1. 7. 2015 10:27

Soud začal řešit spor církve a NG o vzácný obraz Madony z Veveří Soud dnes začal řešit spor o obraz Madony z Veveří, který chce prostřednictvím žaloby získat římskokatolická církev. Vzácná středověká památka je ve sbírkách Národní galerie v Praze (NG), která ji nechce církvi vydat.

Domácí zpravodajství

Papež se v USA a na Kubě setká s bezdomovci, imigranty a vězni

ČTK / 30. 6. 2015 20:06

Papež se v USA a na Kubě setká s bezdomovci, imigranty a vězni Papež František se během své návštěvy Spojených států a Kuby letos v září setká s bezdomovci, přistěhovalci a vězni. Oznámil to dnes Vatikán, když informoval o programu Františkovy cesty, která se uskuteční od 19. do 28. září.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
53%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
47%
 
V mé církvi již ženy slouží
0%
 
(Počet hlasů celkem: 15)