Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Řeckokatolická církev chce v Hradci postavit první kostel v Česku

Archiv zpráv / ath / ČTK / 26. března 2008 1:00
Hradec Králové - Řeckokatolická církev si chce v Hradci Králové postavit první vlastní kostel v Česku. Dřevěná stavba by měla vyrůst do tří let. Stavba kostela, který by měl stát do deseti milionů korun, by mohla začít již za rok. Uvedla to dnešní MfD regionální mutace hradeckého kraje.

Řeckokatolická farnost ve městě působí od roku 1999 a počet věřících odhaduje na 300. Bohoslužby se dosud konají v kostele Božského srdce Páně na Pražském Předměstí. Před lety je navštěvovalo jen několik lidí, dnes jsou jich desítky, téměř dvě třetiny věřících jsou z Ukrajiny, Slovenska a dalších zemí. S narůstající migrací bude počet našich věřících stoupat, ale pomalu stoupá i počet věřících z řad místních, řekl správce řeckokatolické farnosti v Hradci Adrián Kostilník. Kostel by neměl sloužit jen církevním účelům, ale mělo by v něm být centrum pomoci pro cizince.

Řeckokatolická církev má nyní v Česku přibližně 25 farností a při posledním sčítání lidu se k ní přihlásilo zhruba 8000 věřících. K nim je ale podle církevních zdrojů třeba připočíst další desítky tisíc lidí ze Slovenska a Ukrajiny, kteří v českých zemích přechodně pracují.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
28%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
49%
 
Nevím, nemám na to názor
2%
 
Není to pro mě podstatné
21%
 
(Počet hlasů celkem: 131)