Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Řád trapistek začal v Poličanech stavět nový klášter

Archiv zpráv / / ČTK / 7. srpna 2008 2:00
Poličany -

V Poličanech na Benešovsku byl dnes položen základní kámen nově vznikajícího trapistického kláštera zvaného Naší Paní nad Vltavou. Požehnal jej apoštolský nuncius Diego Causero spolu s generálním vikářem Michaelem Slavíkem. Stavba by měla být dokončena do dvou let.

Causero při této příležitosti připomněl, že jde o mimořádnou událost, protože nový klášter vznikne v zemi, kde se díky neblahým dějinám veřejné mínění chlubí tím, že je nejsekulárnějším (nejvíce světským) národem v Evropě. "Nicméně tu a tam jsou zde již přítomny nebo povstávají oázy intenzivní a radikální spirituality - sestry karmelitky, otcové trapisté a nyní sestry trapistky," řekl. Tato místa proto mají podle něj nesmírný význam nejen uvnitř církve, ale i mimo ni.

Trapistky přišly do Čech na pozvání kardinála Miloslava Vlka z italského kláštera Vitorchiano. V Poličanech loni otevřely Dům pro hosty, který je součástí budoucího kláštera. Dům je otevřen všem návštěvníkům, kteří touží prožít chvíle v ústraní, tichu a modlitbě. V současné době v něm žije 16 řádových sester.

Komunita ve Vitorchianu přibližně každých deset let zakládala nový klášter - v Itálii, v Argentině, Chile, Venezuele, Indonésii, na Filipínách. Některé sestry odjely také do Konga na výpomoc tamní komunitě. V posledních letech vstoupilo do komunity hodně Češek a tato skutečnost, spolu s pozváním kardinála, se stala pro komunitu podnětem k založení kláštera v Čechách.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej-03

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Setkali jste se ve svém okolí s násilím vůči ženám?
Ano, sama jsem měla špatnou zkušenost
19%
 
Ano, v mém blízkém okolí
28%
 
Ne
51%
 
Nevzpomínám si
2%
 
(Počet hlasů celkem: 191)