Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Protesty proti Obamovu doktorátu sílí

Archiv zpráv / igi / Vlastní zpráva / 7. dubna 2009 2:00

USA - Už asi čtvrt milionu podpisů má petice, která protestuje proti plánovanému květnovému vystoupení prezidenta Baracka Obamy na University of Notre Dame, které má být navíc spojeno s udělením čestného doktorátu. K protestům se připojila i řada biskupů a vůdčích osobností amerického katolicismu. Protestující se nemohou smířit s tím, že by radikálně propotratový prezident mluvil na půdě přední katolické univerzity a přijímal od ní pocty. Protipetice vytvořená na podporu rozhodnutí univerzity sesbírala zatím jen asi 30 tisíc podpisů.

Biskup diecéze South Bend, na jejímž území univerzita leží, již prohlásil, že se na protest slavnosti nezúčastní. Kritici pozvání mluví o zradě poslání univerzity a o skandálu a poukazují na rozhodnutí americké biskupské konference z roku 2004, které zakazuje katolickým institucím udílet pocty lidem, kteří zásadním způsobem porušují fundamentální principy katolické víry a morálky, což Obama činí v míře, která nemá mezi jeho předchůdci obdoby. Kardinál George, arcibiskup Chicaga, prohlásil, že toto pozvání je ostudné a že Notre Dame zjevně nechápe, co to znamená být katolickou univerzitou.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
30%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 784)