Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Český statistický úřad dnes zveřejnil podrobné výsledky zkoumání náboženské víry

Archiv zpráv / juml / Vlastní zpráva / 16. prosince 2011 1:00

Praha - Český statistický úřad zveřejnil podrobné výsledky sčítání lidu v otázce náboženské víry, a to v kompletním náboženském spektru až do krajské úrovně. Zahrnuty jsou nejen křesťanské církve, ale i jiná náboženství.

Již včera byla zveřejněna data za 3 největší české církve - římskokatolickou, Českobratrskou církev evangelickou a Církev československou husitskou. Ve všech případech církve zaznamenaly propad zhruba o 60% (viz naši včerejší zprávu).

Podle dnes zveřejněných dat to není ale jednoznačný trend. Evangelikální církve neztrácejí, některé naopak získávají. Například Církev bratrská získala zhruba o 10% více přiznivců než při minulém sčítání v roce 2001, celkově se k ní přihlásilo 10 872 respondentů. Podobně o desetinu vzrost počet lidí, kteří se přihlásili k letniční Apoštolské církvi.

Více na webu www.scitani.cz

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 348)