Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V Praze bude demonstrace proti politickému působení arcibiskupa Duky a modlitba za církev

Archiv zpráv / kir / Vlastní zpráva / 14. února 2012 1:00

Praha - Demonstrace proti politickému působení arcibiskupa Duky a modlitba za Boží církev – Za církev sociálnější se bude konat v sobotu 18. února od 10:00 v Praze na Hradčanském náměstí před Arcibiskupským palácem.

Shromáždění se koná u příležitosti jmenování arcibiskupa Dominika Duky kardinálem. Podle organizátorů může být toto jmenování chápáno jako ocenění jeho dosavadní činnosti a proto považují za nutné dát najevo, že arcibiskup Duka se angažuje v řadě aktivit, se kterými nelze souhlasit a které se neslučují s povahou jeho úřadu, a že tím poškozuje nejen obraz církve ve společnosti, ale i církev samu.

"Mediálně velmi výrazná je jeho podpora konzervativní politické pravice. Arcibiskup Duka zcela nekriticky souzní s Václavem Klausem, a to i v jeho politicky velmi vyhraněných, např. euroskeptických postojích, a nedistancuje se od krajně pravicových skupin, které se kolem Václava Klause soustřeďují. Arcibiskup Duka dále bez výhrad podporuje i asociální reformy vlády Petra Nečase, spočívající zejména ve škrtání veřejných výdajů, ve snaze o kriminalizaci chudoby a v privatizaci veřejných služeb, to vše provázeno vážnou korupcí", stojí v prohlášení organizátorů shromáždění.

Za organizátory sobotní akce Za církev sociálnější, demonstrace spojené s modlitbou,  shrnuje motivace pořadatelů jeden z organizátorů akce Filip Outrata v článku publikovaném v Deníku Referendum.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Bude nová vláda vstřícnější k postojům křesťanů?
Ano
70%
 
Spíše ano
7%
 
Ne
12%
 
Spíše ne
11%
 
(Počet hlasů celkem: 74)