Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Bývalý papež Jan Pavel II. možná bude svatořečen už v roce 2013

Archiv zpráv / vlu / ČTK / 28. prosince 2012 1:00

Varšava - Jan Pavel II.Proces svatořečení bývalého papeže Jana Pavla II. vstoupil do konečné fáze a původem polský pontifik by mohl být prohlášen za svatého už příští rok na podzim. Informují o tom dnes polská média. Populární Jan Pavel II. se dočkal uznání církve už velmi krátce po své smrti v roce 2005 - loni na podzim byl blahořečen.

"Ve vatikánských kruzích se už delší čas proslýchá, že papež Benedikt XVI. oznámí termín svatořečení svého předchůdce v březnu 2013," citoval dnes redaktora katolické zpravodajské agentury KAI deník Rzeczpospolita.

Podle tohoto listu může být proces svatořečení kratší a méně nákladný než proces blahořečení. Tím Jan Pavel II. už úspěšně prošel. K získání posmrtných titulů je podle církve zapotřebí doložených zázraků. Většinou jsou blahoslaveným a svatým přisuzována zázračná uzdravení lidí. Jaký konkrétní zázrak se připisuje Janu Pavlu II. zatím není známo.

Jan Pavel II. byl hlavou katolické církve v letech 1978 až 2005. Sám během svého pontifikátu kanonizoval vůbec největší počet nových blahoslavených a svatých v dějinách církve. Kongregaci pro otázky svatořečení se proto někdy přezdívalo "továrna na svaté".

Foto: Wikipedia.org

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
28%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
50%
 
Nevím, nemám na to názor
2%
 
Není to pro mě podstatné
20%
 
(Počet hlasů celkem: 109)