Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Irácký šíitský duchovní Sadr překvapivě navštívil kostel

Ze světa / vlu / ČTK / 5. ledna 2013 22:33

Bagdád - Tisíce iráckých sunnitů dnes protestovaly ve Fallúdži a dalších iráckých městech proti vládě vedené šíity. Požadovali propuštění vězňů a změnu vládní politiky, jejímž nynějším smyslem je podle demonstrantů odstraněné sunnitů z vedení státu. Podobné protesty se konají v Iráku už několik týdnů. V překvapivém smířlivém gestu se dnes zúčastnil šíitský duchovní Muktada Sadr mše v bagdádském kostele a pak také modliteb v sunnitské mešitě. 

    Sadr byl zapřisáhlý odpůrce přítomnosti amerických jednotek v Iráku, pak začal podporovat vládu premiéra Núrího Málikího, loni se ale připojil k menšinovým sunnitům a Kurdům a jejich volání po Málikího rezignaci. Nejčastěji pobýval v Íránu, mimo šíitské oblasti se pohybuje zřídka. Dnes přišel do římskokatolického kostela v Bagdádu, který v roce 2010 přepadli radikální muslimové a zabili tam přes 50 věřících a kněží. Sadr zasedl do první řady lavic a přikývl, když ho kněz přivítal. Vyjádřil politování nad událostí z roku 2010 a nechal se provést čerstvě opraveným kostelem. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 341)