Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Matka Tereza je pro Němce vzor č.1

Ze světa / juml / IDEA/red / 7. února 2013 17:11
Matka Tereza je pro Němce vzor č.1

Matka Tereza
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Allensbach (Německo) - Mezi největší vzory Němců patří řada křesťanských osobností. Vyplývá to z reprezentativního průzkumu Institutu pro demoskopii se sídlem v Allensbachu, který byl zveřejněn v lednu.

V žebříčku osobností, za kterých renomovaný institut dotazovaným nabízel, se nejvýše umístila Matka Tereza (1910-1997), 39% Němců ji považuje za vzor. Na druhém místě se umístil bojovník proti apartheidu a bývalý prezident Jihoafrické republiky Nelson Mandela (30%).

Následují německý exkancléř Helmut Schmidt a Mahátma Gandhi (1869-1948), oba považuje za vzor 29% respondentů. Na pátém místě figuruje evangelický teolog a lékař v Africe Albert Schweitzer (1875-1965), vzorem je pro 26% Němců.

Na dalších místech jsou pak dalajláma a exkancléři Willy Brandt (1913-1922) a Konrad Adenauer (1876-1967). Na patnáctém místě se umístil papež Benedikt XVI. (9%), reformátor Martin Luther se umístil o 4 místa výše (16%). Výzkum respondentům nabídl celkem 19 osobností.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
31%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 743)