Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

V bosenském Medjugorje se prý stal další mariánský zázrak

Ze světa / juml / ČTK / 25. září 2013 10:44
V bosenském Medjugorje se prý stal další mariánský zázrak

Kostel sv. Jakuba v Medjugorje
Autor: Wikipedia.org / Mariusz Musial / Wikimedia Commons

Medjugorje (Bosna) - V městečku Medjugorje na jihu Bosny a Hercegoviny, které v roce 1981 proslavilo po celém světě údajné zjevení Panny Marie, se prý stal další zázrak. Podle místních médií začala záhadně svítit třicet let stará kamenná socha světice, kterou má doma jedna z vizionářek. Před domem devětačtyřicetileté Vicky Ivankovičové se už podle portálu vecernji.ba shromáždily tisíce lidí.

"Socha se rozsvítila a ozářila celý pokoj. Není to ale možné vyfotografovat, na obrázku se zkrátka nic nevidí. Už několik profesionálních reportérů se pokoušelo vyfotit světlo těmi nejlepšími fotoaparáty, ale nepovedlo se jim to," řekl webu hercegovina.info očitý svědek Mateo Ivanković. Nejnovější údajný zázrak už vyvolal i řadu pozitivních reakcí na sociálních sítích. "Musíme věřit drahému Bohu a Matce Boží. Jednoho dne bude věřit i celý svět," napsala třeba jistá Dubravka.

Nadšená věřící tak naráží na fakt, že římskokatolická církev mariánské zjevení z Medjugorje dosud neuznala. Na rozdíl od zjevení Panny Marie v portugalské Fátimě v roce 1917 či v jeskyni u francouzských Lurd v roce 1858 je Vatikán v případě Medjugorje opatrný, aby událost, při které se Panna Marie údajně opakovaně ukázala šesti mladým lidem, označila za autentické.

Tato skutečnost však nezabránila rozkvětu Medjugorje jak během komunistické éry, tak později v letech občanské války. Z horské vesnice ležící v hornaté krajině asi 20 kilometrů jihozápadně od Mostaru, kterou do roku 1981 téměř nikdo neznal, se po oznámení o údajném zjevení Matky Boží stalo poutní místo, kam ročně zavítají desetitisíce poutníků. Na místě vyrostl například velkolepý chrám, obří zpovědnice nebo řada obchůdků, jež díky mariánskému kultu dobře prosperují.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
52%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
26%
 
(Počet hlasů celkem: 93)